Ať si jeden o výkonu Benaga na šumperské palubovce myslí cokoliv, řádně omlazená sestava domácích na favorita 1. ligy vlétnula, jako by neměla nůž na krku.

Nebo možná právě proto bylo tempo, které šumperští mladíci nasadili, tak pekelné.

„My jsme zápas odehráli s nožem na krku, kdybychom prohráli, byl by to asi náš konec v první lize a to my nechceme,“ říkal po utkání gólman Delty Martin Gruntorád.

Ten byl hrdinou večera, chytil i nemožné, soupeř byl z jeho pardálích skoků zoufalý.

Ráz utkání určila už jedna z prvních domácích bleskových a moc krásných akcí: Ladislav Václavský se podél lajny prohnal kolem tří modrých sloupů, předložil nahrávku do brankoviště Davidovi Šimákovi a ten chladnokrevně zavěsil.

Druhý gól zařídili dva mazáci v šumperské sestavě. Ondra Málko na polovině obral soupeře o míč, prchl s ním až k bráně a tvrdě vypálil. Gólman jen vyrazil a dobíhající Navrátil hlavičkou opět rozjásal domácí publikum.

Hosté od té chvíle jakoby zkolabovali, nešlo jim nic, to domácí se do přestávky trefili ještě dvakrát.

„Hráli jsme určitě výborně, ale také musím uznat, že do čeho jsme kopli, to nám tam spadlo. Naopak při mně stálo hodněkrát štěstíčko,“ komentoval první půli Gruntorád.

Na ten druhý asi málokdo, kdo utkání sledoval, nezapomene. Už po necelých třech minutách se hosté, viditelně zoufalí v koncovce, rozhodli pro power play.

Až do konce utkání tak hala sledovala neuvěřitelný obrázek: čtveřice červených bránící těsně před vlastní bránou pětici hostů, kteří dlouho zahazovali i nemožné, podobně jako domácí, kteří pět brejků do naprosto otevřené obrany Benaga nedokázali potrestat.

Hosté se nakonec dočkali branky, vzápětí ale dal šestou šumperskou Navrátil a bylo jasné, že body zůstanou doma.

„Chceme pro Šumperk první ligu zachránit a myslíme si, že je to ještě v naší moci. Dnes jsme si řekli, že soupeře nepustíme do hry a povedlo se to. Důležité ale bude porážet soupeře, kteří jsou jako my ohroženi sestupem,“ uvedl David Šimák.

„Prohráli jsme překvapivě, protože jsme nehráli vůbec dobře. Nedodržovali jsme taktické pokyny. Navíc v historii futsalu se ví, že nejhorší soupeř pro nás je Šumperk. Letos nám sebrali ve Zruči bod. Ani si nevzpomínám, kdy naposledy jsme vyhráli v Šumperku,“ popsal příčiny porážky trenér Benaga Beni Simitči.

Zruči nevyhovoval fotbalový styl soupeře. „Hrají fotbalovým stylem, hrají nahoru dolů. Chtěli jsme je přibrzdit a hrát na brejky, ale jak jsme dostali první gól, tak jsme hru otevřeli, začali jsme s nimi lítat a toho oni dokážou využít,“ říkal trenér, který porážku neočekával: „Je to čára přes rozpočet, ale máme dostatek bodů, takže nehrozí, že bychom přišli o páté místo.“

Ve druhém poločase hráli Zručští bez brankáře, přesto odjeli bez bodu. „První poločas jsme prohráli čtyři nula, pak jsme začali hrát power-play, abychom si ji před play-off natrénovali. Jenže my jsme neproměnili asi osm jasných tutovek a soupeř nás trestal góly přes celé hřiště. Výsledek jsme korigovali na pět jedna a šest jedna. Jejich brankář čaroval a my jsme neměli přesnou mušku,“ uzavřel Simitči.

Delta se posunula po výhře nad Benagem na předposlední místo, na nesestupovou příčku ztrácí pouhé dva body.

Zbývající program Delty Real v 1. lize

14. února Mělník – Šumperk
23. února Šumperk – Bohemians
28. února dohrávka Vysoké Mýto - Šumperk
5. března Jistebník - Šumperk

1. FC Delta Real Šumperk – FC Benago Zruč nad Sázavou 6:2 (4:0)

Branky: 1. Šimák (Václavský), 14. Navrátil (O. Málko), 17. Navrátil (Gruntorád), 18. Tezner, 22. Tezner (Šimák), 38. Navrátil – 33. Caio De Oliveira, 39. Štorc (Pešír). ŽK: Václavský. Rozhodčí: Linhart, Kincl. Diváci: 150.
Šumperk: Gruntorád – O. Málko, Václavský, Šinogl, Šimák, Tezner, Navrátil, Klemsa, Okleštěk, Macek.
Zruč: Krajč – Sinutči, Filinger, Štorc, Rodek, Pešír, Fichtner, Müller, De Oliveira, Fitzel.

tabulka