Před startem play off se vedení brněnského Agromeli nechalo slyšet, že by v případě postupu klub hrál nejvyšší soutěž, neb jeho ekonomická situace to umožňuje.

Zároveň ale šéf klubu Martin Harnach vyslovil přání, nesetkat se v semifinále se Šumperkem. „Ten byl ještě před dvěma roky v play off nejvyšší soutěže. Mají pořád stejné hráče, jen zkušenější,“ podotkl majitel klubu a trenér v jedné osobě.

Martin Harnach patrně ví, o čem mluví, úvodní zápas play off domácím moc nevyšel.

Domácí ve 12. minutě z brejku vedli, za dvě minuty ale vyrovnal bodlem zdálky ránou pod břevno Moravec.

Domácí nastoupili jen se šesti hráči (patrně důsledek výše zmíněné situace, kdy klub je v tak dobré ekonomické kondici, že pomýšlí na 1. ligu) a po celý první poločas dokázali držet s hosty krok.

„Zápas byl nečekaně otevřený, domácí měli hodně brejků, ale neproměnili kromě jednoho už žádný,“ uvedl Jaroslav Horák, šéf Delty Real.

Druhá půle nabídla hru na jednu bránu a zpočátku osm gólových šancí Šumperku.

„Jenže jejich gólman podal fantastický výkon, nebyli jsme schopni ho překonat,“ podotknul Horák.

Do vedení dostal Deltu Ondra Málko, když skóroval střelou na zadní tyč.

Pak rozhodčí vyloučil domácím hráče za urážku sudího a protože šlo o šestý kumulovaný faul, Martin Málko zahrával penaltu – leč nedal. Následovala ale přesilová hra Šumperku, kterou přetavil ve třetí gól Martin Málko po krásné přihrávce Petra Navrátila.

„Třetí gól byl rozhodující, pak jsme už zápas kontrolovali, přestože domácí zkoušeli power play,“ míní Horák. „Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme běhavější, svižnější.“

Odveta se hraje v pátek 8. dubna v Šumperku a pokud Šumperk vyhraje, postupuje do finále. Pokud ne, rozhodující třetí semifinále je na programu ve středu 13. dubna v Brně.

A ještě jedno vyjádření šéfa Agromeli Martina Harnacha: „Nechápu, k čemu ve druhé lize je play off. Postoupit má nejlepší tým. Není ani divácky zajímavé. Začnou fotbalové soutěže a kádry se rozpadnou,“ rozohnil se Harnach, který okomentoval i úroveň letošního ročníku 2. ligy. Tak slabá prý za dlouhá léta nebyla.

FC Agromeli Brno – 1. FC Delta Real Šumperk 1:5 (1:1)

Branky: Tůma - O. Málko 2, M. Málko, Moravec, Václavský. Stav semifinálové série: 0:1.
Šumperk: Netopil – Moravec, Václavský, M. Málko, Navrátil – O. Málko, Macek, Tezner, Šimák – Nedvěd.

Druhé semifinále: Choceň vs. Kunčice 5:7