Letos totiž nebude v 1. lize slabých soupeřů. A tahle věta opravdu není fráze. Už jen z nováčků jde strach.

Třeba páteční soupeř šumperské Delty Tango Brno má ve svém kádru řadu zkušených prvoligových futsalisté.

Dalším nováčkem jsou Bohemians Praha, tým, který se netají solidním zázemím, do Prahy se přesunula Mladá Boleslav, která bude vystupovat pod hlavičkou Slavie Praha.

Dalším nováčkem je celek Teplic, který koupil prvoligovou licenci od Eco-Investmentu Praha.

„Teplice mají ve svém kádru čtyři Rusy, jsou profesionálním týmem, který má údajně sedmimilionový rozpočet,“ upozorňuje Jaroslav Horák, manažer klubu 1. FC Delta Real Šumperk.

Šumperk bude spoléhat na téměř stejnou sestavu, jako v minulých sezonách: Okleštěk, Ondřej a Martin Málko, Sokol, Gruntorád, Jirka Tezner, Navrátil, po letech se do kádru vrací Jarda Klemsa.

„Zatím nebudou k dispozici Martin Strnad a Zdeněk Opravil, kteří hrají velký fotbal za Šumperk, ale v zimní přestávce velkého fotbalu s nimi počítáme,“ vysvětluje Horák.

Šumperk má letos poměrně příznivý los, po brněnském zahájení se dvakrát po sobě představí doma, v pátek 4. září hostí Helas Brno, další pátek opět doma Torf Pardubice.

„Samozřejmě musíme v těchto zápasech zabodovat, pokud ne, bylo by to špatné,“ říká Horák.

A jaké mají šumperští futsalisté cíle? „Je jasné, že po dvou účastech v play off nechceme fanouškům nabízet hru o udržení, ale letošní ročník bude moc těžký. Nevím, co od soupeřů můžeme čekat, proto bude důležité zvládnout úvodní zápasy,“ podotýká Jaroslav Horák.