"Vstupovat do utkání bez quarterbacka a dvou hlavních runningbacků, to byla vskutku těžká situace,“ líčil po nedělní partii kouč Dietos Jan Kolařík.

Ten do ní nemohl zasáhnout kvůli trestu ve hře, který inkasoval při minulém utkání s Třincem. A tak mančaftu radil jen telefonicky z tribuny. Mimo dění zůstane také příště, kdy Šumperk vyzve pražské Black Panthers.

„Projevila se u nás nezkušenost a nevyhranost zaskakujících hráčů na některých pozicích,“ pokračoval. „Byl to hlavně zápas obran, Trutnov se na nás dobře připravil, snažil se eliminovat naše běhové pokusy zhuštěním středu hřiště.“

Zdravotní komplikace mužstva zašly tak daleko, že Dietos museli po dvouleté herní dovolené povolat bývalého receivera Lubomíra Ničeho. Ač nečekaný záskok zpočátku střetnutí chyboval, svou roli nakonec splnil, později tvořil útočné příležitosti. Leč duel nedohrál a přepustil své místo Denisi Weinlichovi.

Přímý boj o play-off

V první čtvrtině ještě skóre zůstalo beze změny, především díky pevné šumperské obraně. Od druhé části Severomoravané sešlápli také útočný pedál, což jim přineslo ovoce. Nejdříve dával na 6:0 pro hosty Jan Vomlel, hned po něm se prosadil Lukáš Křenek. Rangers naopak možnosti neproměňovali a trápila je koncová fáze.

Domácí Trutnov výsledek zdramatizoval, lépe zvládl třetí čtvrtinu. Náskok Dietos už ale nesmazal. Šumperští v závěru přidali šest uklidňujících bodů, zvítězili poměrem 17:6. Díky tomu stále pomýšlí na účast v play-off.

„V poločase bylo potřeba zvýšit hlas, protože i přes vedení hra nevypadala vůbec dobře,“ lamentoval kouč Kolařík. „Dělali jsme chyby, které se nebojím označit za žákovské. Provést to samé proti silnějšímu soupeři, dopadneme špatně,“ uvědomoval si.

V posledním klání třetiligové skupiny Východ Dietos na Tyršově stadionu přivítají Prague Black Panthers 2. A půjde o hodně ostrou řež, celky se totiž utkají o přímý postup do vyřazovacích bojů. Zápas je na programu v sobotu 16. června od 15 hodin.

Trutnov Rangers – Šumperk Dietos 6:17 (0:0, 0:9, 6:2, 0:6)

Body: Vomlel (0:6), Křenek (0:9), Bojarský (6:11), Bureš (6:17). Rozhodčí: Hameder, Vít, Voráček, Tuinenburg, Koller. Diváci: 30.