„Dá se říci, že jsme byli na soupeře připraveni a hra obrany nám vycházela. Každopádně několik chyb, v mnoha případech fatálních, má za následek výsledný stav skóre,“ litoval po skončení duelu s Třinec Sharks šumperský trenér Jan Kolařík.

Od samého začátku tahal domácí tým za kratší konec lana. Třinec svou aktivitou, zvláště pak v běhové hře, dával nepříjemně zabrat defenzivě Šumperku. Hlavními problémy Dietos byly nedostatečný důraz při jednotlivých obranných skládkách a nemožnost útoku se výrazněji prosadit.
Šance byla na začátku

Přesto První čtvrtina nepřinesla žádný zásadní moment. Druhé dějství už ano, radovali se Sharks. Petr Dudek zachytil přihrávku svého quarterbacka Czudka a prvních šest bodů bylo na světě. Hosté navíc úřadovali dál. Javorek úspěšným kopem potvrdil vedení, Šumperk tak musel rázem dotahovat nepříznivý výsledek 0:7.

„Pokud jsme chtěli uspět, tak byla šance hned na začátku utkání, kdy jsme k tomu měli pozice,“ věděl hrající kouč Kolařík. „V případě našeho vedení by mohl soupeř znervóznět a udělat chyby. Což se ale nepodařilo, podle toho se odvíjel zbytek hrací doby.“

Dietos nadále marně bušili do sokovy obrany. Byly to nepřesnost a nárůst útočných faulů, co jim bránilo v postupu směrem k endzóně Sharks. Mužstvo z podhůří Jeseníků ztrácelo po poločase už 15:0, s koncem třetí čtvrtiny už výsledková tabule ukazovala dokonce poměr 27:0.

Nulu smazal Šmíd

Avšak s nulou na kontě Šumperští neodešli. Pouhých čtrnáct vteřin před koncem takřka 150 diváků na tribunách zajásalo. Jan Šmíd si doběhl pro touchdown, čímž pro svůj výběr získal aspoň čestných šest bodů.

„Sportovně musím uznat, že Třinec je favoritem soutěže, chyby dokázal nemilosrdně potrestat a byl i velmi produktivní,“ hodnotil Kovařík. „Touchdown ze závěru je malým pozitivem, musíme se od tohoto momentu odrazit do dalšího utkání. Porážku určitě hodíme za hlavu,“ zakončil. Jeho svěřenci Sharks gratulovali i potřetí v historii vzájemných setkání, stále na ně nenašli recept.

Šumperk Dietos patří v tabulce třetí ligy – skupiny Východ druhé místo. Po dvou odehraných mačích mají na kontě shodně jednu výhru a jednu porážku. Příště se opět představí doma. V sobotu 13. května od 15 hodin v odvetě vyzvou Zlín Golems.

Šumperk Dietos – Třinec Sharks 6:27 (0:0, 0:15, 0:12, 6:0)

Body: Dudek (0:7), Javorek (0:15), Mrowiec (0:21), Outrata (0:27) – Šmíd (6:27). Rozhodčí: Kroulík, Hameder, Frehar, Klimeš. Diváci: 148.

Autoři: Milan Kolařík, Martin Schwarz