A že to myslí hostitelé vážně začali dokazovat od úvodních minut. Drtivý nástup během první čtvrtiny resultoval v zásilku čtyř touchdownů o které se postupně podělilo trio Kupka, Dus a Staníček.

Nejvíce se činil prvně jmenovaný, který si připsal hned dva šestibodové zářezy po přihrávkách od quarterbacka Kolaříka, ten ještě po 33 yardové přihrávce prodloužil úspěšnost receivera Duse, který druhé utkání po sobě dokázal zachytit touchdown.

Dietos se v útoku dokázali prosazovat a získávat cenné yardy stejně jako proti Greenraiders, ovšem tentokrát s notně zvýšenou bodovou produktivitou. Od začátku se velmi dobře jevila i dvojice runningbacků Křenek a Sisli. Ovšem zahraniční akvizice v šumperském dresu Umur Sisli musela pro zranění v průběhu utkání odstoupit a po jeho absenci v minulém utkání se začíná zdát, že slabší tělesná schránka bude achillovou patou tohoto tureckého expresu.

Když pak v závěru první čtvrtiny přidala ruku k dílu i obrana a linebacker Pavel Staníček zachytil interception, který stihl vrátit do endzóny hostů, tak to s Foxes vypadalo na ručník.

Hosté sice dokázali přihrávkami nacházet skuliny v obraně, ale většího úspěchu nezaznamenali.

Po vydatném bodovém nášupu v průběhu první části pak Dietos trošku ubrali z nastaveného standardu a ve druhé čtvrtině stačil podruhé v utkání zanést své jméno do statistik Dus. Do kabin se tak šlo za stavu 35:0 pro domácí.

Druhá půle tedy začala již s pravidlem mercy rule a čas běžel bez zastavení s jasným cílem co nejbližšího konce.

Šumperský útok se snažil ještě rozveselit publikum a důležité zisky v podobě prvních downů se mu dařily také zásluhou widereceivera Matěje Vrážela, kterému sice nebylo dopřáno propsat se do zápasových statistik, ale jeho kolega Kupka nabídnutou šancí neodmítl a v závěru utkání stihl dokonat hattrick, když si vyskočil na přihrávku do koncové zóny.

Za zmínku také stojí dva interceptiony, které si připsal Jan Šmíd a úspěšnost v potvrzení extra pointů Křenka, který se nemýlil ani jednou.

Šumperk Dietos – Tábor Foxes 42:0 (28:0, 7:0, 0:0, 7:0)