Třinci podlehli před koncem dubna na domácím hřišti. Nedařilo se jim ani při odvetě ve Slezsku, od Žraloků v neděli 20. května uštědřili jednoznačnou porážku 0:38. Kapitán Šumperských Jan Kolařík navíc inkasoval trest ve hře.

Což může být pro mančaft z podhůří Jeseníků pěkná polízanice. Aktuálně totiž bojuje o postup do play-off. Absence jednoho z klíčových hráčů je to poslední, co Dietos potřebovali. Už tak nezvládli bitvu o vedoucí příčku třetiligové skupiny Východ.

„Budoucí absence hrajícího trenéra Jana Kolaříka pro nás znamená ještě větší komplikaci než samotná prohra s Třincem,“ uvědomoval si tiskový mluvčí klubu Milan Kolařík.

„V závěru střetnutí dostal trest ve hře na dva duely, takže si do konce základní části nezahraje. A pakliže nepůjdeme do play-off, sezona pro něj skončila úplně,“ smutnil.

Šmídovo zranění

V první čtvrtině důležitého klání Šumperk zvládal krotit útočné snahy soupeře. I když byli domácí mnohokrát blízko k otevření skóre, úvodní část neposunula ani jeden tým blíže k vítězství.

To neplatilo o čtvrtině druhé. Sharks ukázali, proč letos na jaře dominují a začali úřadovat. Nejprve přišel jeden touchdown, hned vzápětí druhý. Slezané už tak slibný náskok před polovinou hrací doby rozšířili na 26:0. Dietos marně hledali cestu z problémů. Aby nebylo komplikací málo, vinou zranění přišli o runningbacka Jana Šmída.

„Dle přídělů bodů by se mohlo zdát, že obrana neměla svůj den. Ale je potřeba brát v potaz, že většinu času na hřišti dřela právě ona. Je logické, že síly pak začnou ubývat,“ hodnotil nepovedené klání potrestaný kouč Jan Kolařík. „Bohužel jsme se nevyhnuli ani individuálním chybám.“

Důležitý mač s Trutnovem

Ve zbývajících dvou čtvrtinách borci v červených dresech nic nevzdali, usilovali aspoň o čestných úspěch. Přesto se bodového zisku nedočkali. Naopak museli ještě řešit další trable. Touchdowny oslavili třinečtí Petr Dudek a Ondřej Karpecki. Žraloci výsledek duelu završili na konečných 38:0.

„Vzdorovat jsme dokázali jednu třetinu, to je prostě málo,“ tušil Kolařík. „Omluvou může být, že nám chyběli dva receiveři, což se projevilo.“
Klíčová partie čeká Dietos v neděli 3. června, kdy vyrazí do Trutnova, narazí na tamní Rangers. Jestliže v příštím zápase Šumperk padne, s velkou pravděpodobností se nepodívá do play-off.

Třinec Sharks – Šumperk Dietos 38:0 (0:0, 26:0, 12:0, 0:0)

Body: Outrata (6:0), Javorek (14:0), Dudek (20:0), Loskot (26:0), Dudek (32:0), Karpecki (38:0). Rozhodčí: Dvořáček, Zouvala, Piskačová, Hofrichtrová. Diváci: 118.