Celek okolo hrajícího kouče Jana Kolaříka tak přišel o svou neporazitelnost, první prohra sezóny navíc tým Dietos odsunula na druhou příčku tabulky právě za Zlín.

V klíčovém duelu základní části držel Šumperk se svým protivníkem krok pouze během první čtvrtiny, kterou prohrál rozdílem pouhých dvou bodů.

Jenže druhá a třetí část hostům hrubě nevyšla. A zatímco Zlín v této fázi hry uhrál osmadvacet bodů, Severomoravané naopak ani jediný.

Svůj náskok si poté již domácí v klidu pohlídali. Konečný výsledek tedy rozhodl o tom, že v neděli 14. července se oba protivníci utkají ve finálovém souboji na Stadionu mládeže ve Zlíně.

„Je potřeba přeskupit síly a připravit se na ten nejdůležitější souboj,“ burcují Dietos na svém facebookovém profilu před rozhodující bitvou letošního ročníku.

Zlín Golems – Šumperk Dietos 40:9 (5:3, 21:0, 7:0, 7:6)

1.čtvrtina: SAF – 2:0, 11:04, FG - 2:3 - Robert Šupola, 43y, 9:34, FG - 5:3 - Martin Frkal, 35y, 3:04, 2.čtvrtina: TD - 12:3 - Pavel Boháč, 1y run (Martin Frkal kick), 9:07 TD - 19:3 - David Mikulec, 9y pass od Pavel Boháč (Martin Frkal kick), 4:45, TD - 26:3 - Lukáš Žák, 10y run (Martin Frkal kick), 1:08, 3.čtvrtina: TD - 33:3 - David Mikulec, 26y pass od Pavel Boháč (Martin Frkal kick), 8:59, 4.čtvrtina: TD - 33:9 - Marek Havlíček, 5y pass od Jan Kolařík (2pt pass neúspěšný), 11:55, TD - 40:9 - David Mikulec, 12y pass od Pavel Boháč (Martin Frkal kick), 6:57. Rozhodčí: Gazdík, Hameder, Piskačová, Šlesingerová, Dvořáček. Diváci: 350.