Celé utkání měl domácí celek pod kontrolou. Snažil se diktovat tempo a to se mu dařilo. Šumperk se snažil útočit vzduchem, ale některým pokusům quarterbacka Kolaříka chyběla přesnost.

„Začátek utkání přinesl přesně to, čeho jsem se obával, že na nováčky, převážně v útoku, sedne nervozita. Potvrdilo se to nezachycenými jasnými míči a navíc i ztraceným míčem, který náš nový runningback neudržel a daroval soupeři,“ hodnotil úvod zápasu hlavni trenér Dietos Jan Kolařík.

Účet utkání otevřel v závěru prvního dějství jeden z nejzkušenějších hráčů na hřišti Jaroslav Dus, který proměnil v touchdown dvaatřiceti yardovou přihrávku. Šupola následně proměnil bez větších obtíží extra point – stav 7:0.

Nepříjemný momentem bylo zranění domácího ofenzivního lajnaře Františka Kubíka, který musel z utkání odstoupit a ještě ten den se podrobil operačnímu zákroku. Následně přidal svůj premiérový touchdown Pavel Kupka.

I ve druhé třetině však přišla pro Dietos další rána v podobě zranění domácího běžce Jana Šmída, který ze zápasu předčasně odstoupil. Jeho práci tak vzal na svá bedra nováček Jan Kuruc a matador Jan Vomlel. Prvně jmenovaný pak přidal svůj premiérový touchdown, když zakončil šestnácti yardový běh až v endzóně hostů.

„Po úvodním touchdownu se kluci uklidnili a začali míče chytat. Zvláště pak Matěj Vrážel několikrát při třetím downu zachránil celý útok. Skvěle se nám dařila i hra po zemi, kde ofenzivní linie navzdory brzké ztrátě Franty Kubíka dokázala dělat pěkné bloky, díky nimž mohli naši běžci ukrajovat pěknou porci yardů,“ pokračoval v hodnocení Kolařík.

Nástup do druhé půle měli Dietos přímo raketový, když hned udeřili v podobě safety za dva body skládkou hostujícího hráče v jejich vlastní endzóně. Sígrs se během třetí čtvrtiny snažili rozběhat domácí obranu, ale až na pár výjimek jim Dietos mnoho nedovolili.

Naopak sami udeřili, když se během prosadil Kuruc, aby si navrch ještě svůj touchdown potvrdil dvoubodovým potvrzením (tzv. conversion) – 29:0. Aby toho nebylo na brněnské hráče málo, tak jim ještě na cestu domů přidal další běhový touchdown Jan Vomlel, který prokázal, že kromě tvrdé práce v obraně dokáže být efektivně využit i v ofenzívě. Další neúspěšný kop pro extra point byl varováním, že na těchto činnostech musí do dalšího utkání Dietos zapracovat. Rozdíl ve skóre byl 35 bodů a dle pravidel se spustilo tzv. mercy rule, kdy čas již nebyl zastavován a plynule běžel.

Šumperk už více bodů v utkání nepřidal a ani Brno nedokázalo umazat nulu na svém kontě, a tak klání skončilo konečným skóre 35:0 pro Dietos

„Obrana s nulou, k tomu čtyři zisky míčů, takže se nebojím mluvit o skoro bezchybném výkonu. Každopádně dlouhé přihrávky za obranu nám nadělaly starosti a můžeme mluvit jen o štěstí, že nedošlo k jejich zachycení. Určitě musím vyzdvihnout diváky, kteří i přes malinko nevlídné počasí dorazili v hojném počtu a byli úžasní,“ viděl samá pozitiva domácí kouč.

V Šumperku si teď fanoušci dají na chvíli odpočinek, jelikož měsíc květen se pro domácí borce ponese ve znamení venkovních výjezdů. Hned ten první na ně čeká o nadcházejícím víkendu v Trutnově, kde se o nedělní 14:00 hod. střetnou s tamními Rangers. „Musíme se dát dohromady hlavně zdravotně a nesmíme soupeře podcenit,“ vyzývá Kolařík.