Závod začne registrací účastníků od osmi do deseti hodin v zábřežské loděnici, kde kvadriatlon také v pravé poledne hromadně odstartuje.

„Při tříkilometrovém běhu kolem Sázavy se všichni blíže seznámí s teplotou a hloubkou vody. Na závěr běhu je čeká hodně strmé stoupání na hráz nádrže Nemilka. Následuje skok do vody a plavání kolem bójí na druhou stranu, tedy asi na vzdálenost čtyři sta metrů,“ informuje pořadatel Pavel Bruštík..

Etapa kolečkových bruslí startuje z přezouvacího depa na hrázi Nemilky a pokračuje asi šest kilometrů po nové asfaltce v údolí Stažkovského potoka do Dolního Bušínova Tam bude malé občerstvení před závěrečnou cyklistickou etapou, která vede z depa v Dolním Bušínově k letnímu táboru a odtud nejkratší cestou na loděnici do Zábřehu.

Brusle i kola závodníkům pořadatelé na start jednotlivých etap odvezou. Nejnověji ale prosí na webu závodu, aby si závodníci kola pokud možno odvezli do depa naproti hospodě v Dolním Bušínově sami.

„Od devíti hodin tam budeme kola hlídat. Přemluvili jsme nejlepšího hlídače všech dob: muže s oranžovou vestou, nedobytným zámkem a velkým hlídacím psem, tedy mého dědu a našeho nejzuřivějšího psa,“ slibuje na webu vedoucí kvadriatlonu Jan Hanuljak.

Závod se jede v kategoriích ženy, muži, veteráni a junioři, registrace na místě stojí 450 korun. Mezi vyhlášené vítěze rozdělí organizátoři třicet tisíc korun, z toho absolutní vítěz dostane deset tisíc. Zpravodajství ze závodu pořídí Česká televize. Záběry se mají objevit v regionálním vysílání i na kanálu ČT 24. (ris)

Program závodu

Běh: hromadný start, 3 km běhu kolem řeky Sázavy, v průběhu se blíže seznámíme s její teplotou i hloubkou.

Na závěr jedno hodně kolmé stoupání na hráz nádrže Nemilka.

Plavání: skok do vody (asi 2 m), kolem bojí na druhou stranu (asi 400 m) v nádrži Nemilka. Nádrž dlouhá léta sloužila jako zdroj pitné vody, dnes je na ní zbudována malá vodní elektrárna.

Kolečkové brusle: začíná se z přezouvacího depa na hrázi nádrže Nemilka – sjezd z hráze – dále po nové asfaltce klikatící se v údolí Stažkovského potoka do Dolního Bušínova (asi 6 km). Dolní Bušínov jako správná rekreační osada umožní malé občerstvení před zavěrečnou disciplinou.

Horské kolo: z depa v Dolním Bušínově stoupáním k letnímu táboru a odtud nejkratší cestou na loděnici (asi 25 minut).