Ještě krátce před polovinou normální hrací doby totiž domácí o gól prohrávali, pak ale třemi zásahy v řadě udělali rázný krok k otočení výsledku.

„Začátek jsme měli asi nejležérnější z celé sezóny. Příliš jsme spoléhali na systém, moc se nám nechtělo běhat a soupeř nemilosrdně trestal z brejků. Nakonec jsme se ale dokázali zkoncentrovat a soupeři odskočit,“ prozradil k utkání na klubovém webu hrající kouč Asperu Ondřej Mrázek.

Od třetího dějství již Šumperk zcela ovládl dění na palubovce, přesto se hosté z Přerova, kteří dorazili v okleštěné sestavě, dokázali držet na dostřel.

„Bojovali jsme a vzhledem k tomu, že jsme přijeli pouze v deseti lidech, není konečný výsledek až tak špatný. Šumperku přeji postup a doufám, že se jim to letos povede,“ dodal k nedělnímu zápasu trenér Přerova Petr Ceh.

Asper tak uhájil letošní neporazitelnost na vlastním hřišti, když na palubovce šumperského gymnázia vyhrál všechna svá utkání bez ztráty jediného bodu.

Nyní již šumperský celek upíná svou pozornost na úvodní sérii play up, ve které vyzve Vysoké Mýto. Úvodní dvě utkání se hrají v sobotu 29. února od 19 hodin a v neděli 1. března od 15:30 hodin v Šumperku.

FbC Asper Šumperk – FBC Přerov 9:6 (2:3, 4:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. Mrázek (Vařeka), 19. Mannl (Maus), 28. Vařeka (Venouš), 31. Mrázek (Trávníček), 34. Trávníček (Vařeka), 35. Maus (Šíma), 42. Maus (Maixner), 55. Vařeka (Mrázek), 57. Matěj (Šíma) – 9. Bělaška (Kowalik), 10. Bělaška (Kowalik), 17. Kowalik (Bělaška), 23. Ševčík (Běhal), 40. Budnik, 47. Kowalik (Malina). Rozhodčí: Axmann, Šiška. Vyloučení: 3:2, bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 45.

Šumperk: Vašíček - Vařeka, Kamler, Maus, Maixner, Hruban, Zapletal, Trávníček, Mrázek, Venouš, Matěj, Šíma, Mannl, Kováč, Mondek, Patsch, Krňávek.