Akce v rámci projektu Fotbal pro rozvoj pod patronací reprezentanta Tomáše Ujfalušiho proběhla uplynulou sobotu na umělé trávě Tyršova stadionu v Šumperku. Pořadatelem byl futsalový oddíl FC Draci Šumperk.

„Podle slov Afričanů to byl velmi podařený turnaj, poprvé letos také na území České republiky prohráli. Nečekali tak těžké soupeře a moc je těší výhra v takto náročném turnaji,“ uvedl jeden z organizátorů šumperského turnaje a hráč celku FC Draci Jaroslav Svoboda.

Klání se zúčastnilo osm týmů rozdělených do dvou skupin po čtyřech. První dva z každé skupiny postoupili do semifinále, zbývající mužstva hrála duely o umístění.

Africký výběr se ve finále střetl s místním celkem KK Club-AC Roma a po těsné výhře 3:2 si ze Šumperku odváží pohár pro vítěze.

Černošský soubor pak dominoval také v individuálních statistikách, ve kterých posbíral hned čtyři ocenění.

„Jsem moc rád, že vyšlo počasí a všechny týmy hrály v duchu fair play a zároveň věřím, že byl pro každého zážitek zahrát si s africkým týmem, který vyznával podstatně jiný typ kopané. Byli silní na míči i pohybem a nakonec si tedy odváží pohár do Afriky. Výborný výkon podali i rozhodčí a těší nás, že se přišlo podívat i dost fanoušků. Snad se za rok podaří akci zopakovat,“ doplnil své hodnocení Svoboda.

Fotogalerie a video z utkání FC Draci vs. Nairobi ZDE

Výsledky

Semifinále: KK Club-AC Roma - United Šumperk 2:2 (1:0 na penalty), Bohutín Stars - MYSA Nairobi 2:2 (0:1 na penalty)

O 3. místo: United Šumperk - Bohutín Stars 2:2 (0:1 na penalty)

Finále: KK Club-AC Roma - MYSA Nairobi 2:3

Konečné pořadí: 1. MYSA Nairobi, 2. KK Club-AC Roma, 3. Bohutín Stars, 4. United Šumperk, 5. FC Draci Šumperk B, 6. FC Draci Šumperk A, 7. Bušín, 8. Morava Ruda.

Nejlepší střelec a nejlepší hráč: James Njenga Maina (MYSA Nairobi) 12 branek.
Nejlepší hráčka: Margret Wayua Mutindaová (MYSA Nairobi).
Nejlepší brankář: Martin Mwendwa (MYSA Nairobi).
Nejsympatičtější hráč: Tagyr Hoffman ml. (KK Club-AC Roma)
Sestava vítězů: Martin Mwendwa - Mary Wanjiku Kinuthiaová, Alex Ndegwa Ng´ang´a, Irene Diana Adhiambová, James Njenga Maina, John Muchina Mwaniki, Moses Nyongesa Opondo, Margaret Wayua Mutindaová, Martin Mwendwa, Joseph Mwangi Ndathe. Trenér: Georgie Mwangi Karanja.