Poslední koš padl zároveň s klaksonem a šumperský Skoumal tak definitivně dorazil nebezpečný Nymburk.

Soupeř hrál velmi opatrně, snažil se míče tahat až pod koš, kde využíval svých fyzických předností.

Domácí totálně nezvládli druhou čtvrtinu, do které hosté nastoupili se změněnou obranou.

„Najednou nám to nešlo, hráči byli zbrklí a soupeř nám odskočil,“ uvedl Radim Šíma, trenér Šumperku.

Jenže ve třetí čtvrtině předvedl neuvěřitelný výkon domácí Vláčel, který během desetiminutovky nastřílel třináct bodů.

„Kluky to strašně nakoplo, do toho ta fantastická atmosféra od diváků, byl to infarktový zápas,“ říká Šíma.

Hosté nakonec poslední sekundy dohrávali jen se třemi hráči, čtyři se jim totiž vyfaulovali.

Poměr faulů byl dosti divoký, přesně 39:28, čtyři hráči z každé strany nasbírali pět osobních chyb.

O neuvěřitelném finiši domácích snad svědčí i následující fakta: o poločase Šumperk prohrával o třináct bodů, dvě minuty před koncem o dva body (77:79).

Šumperk – Nymburk 85:80 (24:23, 14:28, 25:11, 22:18)

Body: Vláčel 29, Wiesner 28, Gonda 8, Miller 7, Šich 4, Poštulka 4, Pajer 3, Skoumal 2.

Skóre nedělního zápasu vypadá jednoznačně, domácí se ale i tentokrát dost nadřeli.

S hosty dorazili i bývalí extraligoví borci Kukačka (210 centimetrů) a Vašíček (202 centimetrů)

„Je jasné, že hráli na tyto vysoké hráče. Kluci se proti nim hodně nadřeli, když je vytlačovali z podkoše,“ konstatoval Šíma.

Domácí ale soupeře uběhali, hosté si nevěděli rady především s dlouhými nahrávkami domácích přes celé hřiště.

Jen jednou soupeř dotáhl Šumperské na šest bodů, ale po chvíli domácí opět odskočili na desetibodový dištanc.

Utkání nedohrál jediný podkošový hráč Šumperku Ondřej Šich, kterému se v jednom ze soubojů obnovilo poměrně čerstvé zranění ramene.

Dvě domácí výhry Šumperku téměř jistě zaručují, že se coby nováček ve 2. lize udrží, dokonce nyní může pomýšlet na umístění mezi nejlepšími čtyřmi týmy soutěže. Ty mezi sebou sehrají finálovou část (body ze základní části se započítávají) a vítěz přímo postoupí do 1. ligy.

Šumperk – Poděbrady 82:69 (37:21, 16:18, 15:10, 14:20)

Body: Wiesner 19, Müller 14, Poštulka 13, Vláčel 11, Gonda 10, Šich 6, Pajer 3, Leštinský 2, Kuchtík 2, Pösl 2.