v Šumperku vyhrála Olomouc

Olomouc – Velká drama se šťastným koncem pro Olomouc přineslo florbalové derby na palubovce Šumperka.

21.11.2012

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

Extraligový nováček, který měl v zápase 10. kola nevyšší souteže výhodu domácího prostředí, ještě pět minut před koncem třetí třetiny vedl rozdílem jedné branky, nakonec jej však popravil inkasovaný gól v posledních vteřinách hry.

Tým FBS Olomouc tak roli favorita zvládl a v tabulce drží osmou pozici zaručující postup do play off.

Domácí Asperky vstouply do zápasu aktivním presinkem, hostující tým se však nenechal zaskočit a v úvodu první třetiny se zásluhou Vysloužilové ujal vedení.

V závěru první části hry ještě neproměnila trestné střílení Kamínková a využívat šance se nedařilo ani jejím spoluhráčkám. Díky tomu byl stav po první části hry pro domácí celek velice nadějný.

Olomoucké florbalistky však udeřily i na začátku druhé třetiny, kdy v přesilové hře zvyšovala na 2:0 Spurná. Šumperskému týmu se však ještě do konce třetiny povedlo snížit a bylo tak zaděláno na pořádné drama.

I začátek třetí třetiny vyšel olomouckým florbalistkám na jedničku a po brance Spurné Hanačky vedly rozdílem dvou branek. To však neplatilo dlouho. Domácí hráčky dokázaly třemi góly v řadě otočit skóre prestižního zápasu ve svůj prospěch.

V posledních pěti minutách třetí části hry však olomoucké florbalistky vrhly všechny síly do útoku a díky trefám Spurné, která v 58. minutě dovršila svůj hattrick, a Matulíkové, která se prosadila 28 vteřin před koncem třetí třetiny, zvrátily skóre zápasu na svoji stranu. FBS Olomouc po vítězství 5:4 získal veledůležité tři body.

„Kdybychom v první třetině využili všechny brankové příležitosti, nemuselo dojít k takovému dramatu I přesto patří našim děvčatům dík za morální sílu, kterou v závěru utkání předvedly," pochvaloval si po zápase olomoucký trenér Pavel Hausner.

V zápase 11. kola hostí FBS Olomouc pražskou Děkanku. Poslední zápas první poloviny extraligové sezony startuje v sobotu v 18.50.

FBC COQUÍ ASPER ŠUMPERK – FBS OLOMOUC 4:5 (0:1, 1:1, 3:3)

Branky: 37. Kováříčková, 44. Hrušková, 49. Štěrbová, 56. Filipiová – 3. Vysloužilová, 25. Spurná, 41. Spurná, 58. Spurná, 60. Matulíková. Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Diváků: 107.

Olomouc: Doubková – Pařízková, Pavlíková, Spurná, Johnová, Matulíková, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Zamazalová, Marková, Čechovská, Imlaufová. Trenér: Pavel Hausner.

Živnostníci ze severu bodovali, nejvíc Blanka Poštulková z Loštic

Nejlepší živnostníci kraje žijí momentálně na Šumpersku a Jesenicku. Vyplývá to alespoň ze soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Olomouckého kraje. Podnikatelé ze severu ovládli všechny tři vítězné pozice.

Novou dráhu na letišti vybudují až příští rok. Bude bezpečnější a méně hlučná

Nová moderní dráha na šumperském letišti začne sloužit až příští rok. Původně se měla pokládat ještě letos, ale radní soutěž na zhotovitele zrušili a vypíšou jí znovu.

Draci začali v Opavě dobře, potom ale nezvládli závěr

Zatímco v prvním vzájemném utkání proti opavskému Slezanu si Draci na své druholigové konto připsali jednoznačné vítězství, tentokrát neuspěli. Ve středečním duelu 12. kola těsně prohráli.