V sobotu 28. února zde odstartuje druhý ročník jednoho z nejnáročnějších běžkařských závodů u nás Kudrnovská čtyřiadvacítka, vytrvalostní čtyřiadvaceti hodinový závod jedno, dvou a tří členných družstev. Smíšená, ženská nebo mužská družstva budou závodit převážně klasickým způsobem na okruhu dlouhém 5 km s převýšením 60 metrů.

Pro závodníky náročného běžkařského závodu bude přichystáno zázemí pro odpočinek, stan určený pro servis a mazání lyží a k dispozici bude také velká restaurace chaty Paprsek.

Startovní výstřel zazní v 11.00 u Horského hotelu Paprsek, kde bude o 24 hodin později závod i ukončen.

„O víkendu ze zde sejdou ti nejdrsnější běžkaři u nás, kteří budou bojovat jak mezi sebou, tak s únavou a spánkem. My jim zajistíme perfektní zázemí a kvalitní stopu, aby se mohli plně soustředit na svůj náročný sportovní výkon, a povedlo se jim naplnit motto závodu, které je: …vydržet až do konce“ říká o připravovaném závodě Miloslav Mika, provozovatel ski areálu.

Do závodu se mohou zájemci můžete přihlásit vyplněním registračního formuláře na internetových stránkách www.kudrna.cz, osobně návštěvou prodejny zájezdů CK Kudrna nebo na místě nejpozději 60 minut před startem závodu. Počet startujících je limitován, proto organizátoři doporučují provést přihlášení předem.