Letošní sezónu zahájil závodník startující v barvách AK Olomouc již v polovině března, kdy na halovém Mistrovství České republiky vybojoval druhé místo ve vrhu koulí.

Krátce poté zamířil do exotické Dubaje na Grand Prix. Tady si vylepšil výkon v kouli na 8,02 metrů a podobně jako na domácím šampionátu bral stříbro. V hodu diskem následně skončil těsně pod stupni vítězů a obsadil čtvrtou příčku.

Ve svém náročném programu pak pokračoval na domácí scéně a z Velké ceny, která se konala v Pardubicích, si přivezl hned dva cenné kovy, stříbro měl ve vrhu koulí a bronz v hodu oštěpem.

Skvěle vyšel Dušanu Ščamburovi také Český pohár v Olomouci. Před vlastním publikem vybojoval dvakrát druhé místo v disciplínách oštěp a disk.

Gymnastika - MČR  - Zleva: Ponížilová, Peterková, Holasová
Šumperská odchovankyně Peterková mistryní republiky

Před časem se představil rovněž na prestižním mítinku Zlatá tretra v Ostravě.

„V oštěpu mě nakonec přehodil jeden závodník ze Slovenska, takže jsem skončil druhý a třetí primát na této akci tedy nepřidal. Ale i tak jsem spokojený, byl to parádní závod a konkurence opravdu kvalitní,“ prozradil Deníku Dušan Ščambura.

Zatím posledního závodu se zúčastnil počátkem června, kdy zamířil opět za hranice, konkrétně do polského Krakova. U našich severních sousedů poté absolvoval všechny tři své disciplíny.

„A s umístěním jsem byl nadmíru spokojený. Letošní rok je dobrý, cítím, že moje výkony jdou nahoru,“ těší nadšeného atleta.

V disku získal bronz výkonem 24,26 metrů, kouli poslal do vzdálenosti 8,12 metrů, což stačilo na páté místo. Oštěpem však hodil 23,86 a díky tomu bral zlato.

TK k zahájení ODM 2022
Olympiáda dětí a mládeže: Oheň zažehne Vadlejch a živě ji bude přenášet ČT