„Tohle ocenění pro mě hodně znamená, už mám třetí a každý takový úspěch mě posouvá dopředu a jsem šťastný, že se pořád držím v rámci našeho kraje na špici,“ prozradil Deníku ke svému triumfu spokojeným hlasem Dušan Ščambura, jenž na sportovním poli už patří k ostříleným matadorům.

„Ve své kategorii jsem nejstarší, ale alespoň můžu motivovat ty mladší kluky, aby se mě snažili dohnat a naopak já se jim snažím furt utíkat,“ směje se populární sportovec ze Šumperku, jenž startuje v barvách AC Olomouc a jeho hlavní doménou jsou disciplíny disk, koule a oštěp.

A právě i poslední výsledky v barvách hanáckého klubu mu zajistily pro letošek (zcela po zásluze) již zmíněné ocenění.

V rámci závěrečného kola domácího poháru v Olomouci skončil zlatý a v celkovém hodnocení letošního podniku pak druhý mezi všemi handicapovanými.

Aleš Holík
Tři postupy, hokej na profesionální úrovni. Co nyní dělá bývalý Drak Aleš Holík?

„Ten závod se mi dost povedl, třeba diskem jsem hodil nějakých osmadvacet metrů, což je jeden z mých doposud nejlepších výkonů,“ zavzpomínal na nedávné klání Dušan Ščambura.

Jeho sportování se však neomezuje jen na hranice České republiky. Před časem se představil i na Světových hrách v Portugalsku, kde vybojoval bronzovou medaili v hodu diskem, čtvrté místo bral v hodu oštěpem a sedmý skončil ve vrhu koulí.

„Tady byla opravdu nesmírně velká konkurence, je to závod hodně podobný mistrovství světa a startovali na něm i účastníci paralympiády. Opravdu divočina,“ pousmál se Dušan Ščambura.

Halovou sezónu následně zakončil poslední sobotu před Vánocemi zlatem ve vrhu koulí díky solidnímu výkonu 7,92 metrů.

„Týden předtím jsem ještě mohl startovat na halovém klání v Ostravě, jenže z Portugalska jsem dorazil vyčerpaný a tudíž nakonec tento závod neabsolvoval. Mohl jsem alespoň zregenerovat síly a vyplatilo se,“ prozradil atlet AC Olomouc, který hned v únoru příštího roku vykročí do dalšího atletického ročníku.

Fotbalisté Rapotína utrpěli doma na závěr podzimu debakl s Čechovicemi.
Zranění, odchod či dvě „úsměvné“ absence. Rapotín bude bojovat o záchranu

„Určitě hodlám i do nadcházejícího roku dát maximum sportovního úsilí. Doufám, že vydrží zdraví a snad bude i dostatek financí, abych mohl absolvovat plánované akce,“ přeje si Dušan Ščambura, který už vyhlíží některý ze závodů v exotických destinacích jako je Dubaj, Maroko či Omán.

A jaký je jeho další cíl v atletické kariéře?

„Dávám si metu, překonat v disku třicetimetrovou hranici. Je potřeba si dávat určité cíle, aby člověk neztratil motivaci,“ doplnil na závěr s úsměvem.