Své náčiní poslal do vzdálenosti 20,98 metrů, což po přepočtu koeficientu nakonec znamenalo skvělé druhé místo.

„Ale hodil jsem málo, s výkonem nejsem příliš spokojený, možná se trochu projevila únava, neboť jsem se v pondělí pozdě v noci vrátil ze Srbska,“ prozradil Deníku Dušan Ščambura.

Dlouhou cestu do jedné z republik bývalé Jugoslávie však neabsolvoval kvůli dovolené, ale zamířil tam samozřejmě za sportem, když se zde zúčastnil otevřeného šampionátu.

Na Balkáně startoval hned ve dvou disciplínách. Výkon 22,50 metrů šumperskému závodníkovi zajistil bronz z hodu oštěpem, vzdálenost 22,30 metrů následně znamenala pátou příčku v hodu diskem.

Pro neúnavného atleta Dušana Ščamburu se jednalo o vůbec první dvě sportovní akce po skončení tvrdého locdownu. A po uvolnění opatření je opět v jednom kole.

„Postupně se chystám na další akce. Čeká mě Czech open, Světové hry v Portugalsku či Grand prix v chorvatském Záhřebu. A do toho samozřejmě závody Českého poháru,“ prozradil dále v Šumperku nesmírně populární sportovec.

„Pauza zaviněná koronavirem byla opravdu příliš dlouhá. Už jsem ta atletická zápolení potřeboval jak koza drbání,“ směje se Dušan Ščambura.

A jak vlastně coby vozíčkář prožíval nedobrovolnou izolaci a přísná vládní opatření a zákazy, kdy nemohl sportovat?

„Nemyslím si, že bych s mým handicapem prožíval lockdown nějak hůře než ostatní lidé, snažil jsem se podle možností pořád udržovat v kondici, tohle bylo docela v pohodě. Jenže největší problém byl, že jsem nemohl pracovat,“ vysvětluje Dušan Ščambura, který je civilním povoláním masér.

„K sobě do práce jsem tak chodil akorát sám na kafíčko, lehl si pokaždé na lehátko a rozjímal, když už tato hrozná doba pandemie skončí,“ dodal na závěr s úsměvem šumperský atlet.