Jeseničtí mladí hráči podlehli ve svém posledním vystoupení sezóny 2009/10 pražské Slavii. Výsledek je pro jesenický tým hodně krutý a hlavně lepší produktivita soupeře stojí za na první pohled jednoznačnou záležitostí.

Domácí tým se musel obejít bez nejlepšího střelce letošního futsalového mistrovství ČR Filipa Jatiho, který se zranil ve škole při tělocviku a na futsal bude muset zřejmě delší dobu zapomenout.

Absence klíčového hráče jesenické ofenzívy se podepsala i na sebevědomí jeho spoluhráčů, ti přesto sehráli solidní utkání.

Na palubovce bylo vidět, že proti sobě stojí týmy, které o futsalu už něco ví a zápas připomínal herní projev starších kategorií. Začalo se opatrně a do šancí se oba týmy propracovávali jen stěží.

V 9. minutě se hosté dokázali dostat do vedení brankou Časta a hned po minutě ho ještě navýšil Hudec. Za další minutu snížil Marcinov, ale Slavia za další dvě minuty znovu odskočila na rozdíl dvou gólů díky přesnému zásahu Hudce.

V těchto chvílích hra zrychlila, ale branky už diváci do přestávky neviděli.

Po změně stran byli domácí aktivnější a to vyústilo ve snížení po druhé brance nejlepšího hráče zápasu Davida Marcinova. Necelou minutu po zkorigování se do šance opět řítil Marcinov. Obránce soupeře ho zastavil faulem, míč se dostal k Orlovi, který vyrovnal. Sekundu před gólem však sudí necitlivě neponechal výhodu a po jeho upísknutí branka platit nemohla.

Trestný kop skončil těsně vedle slávistické svatyně a záhy se potvrdilo známé nedáš-dostaneš. Brejk soupeře využil nejlepší hráč v dresu Slavie Časta.

Jeseničtí hráči od této chvíle začali uvadat a po páté brance bylo zřejmé, že nemají síly zvrátit zápas.

Nepomohl ani oddechový čas a pokus o zjednodušení hry s náhozy do brankoviště.

zdroj: http://gamaspol.wz.cz

AC Gamaspol Jeseník – SK Slavia Praha 2:6 (1:3)

Branky: Marcinov 2 – Hudec 2, Časta 2, Šaroun, Kopřiva.
Jeseník U12: Vlachopulos Filip - Furiš Pavel, Gnida Adam, Hejtmánek Vojtěch, Schilldner Jan – Lukeš Tomáš, Marcinov David, Orel Jaroslav, Rapušák Tomáš.
Slavie U12: Roshan David – Kravčuk Ivan, Šaroun Martin, Frolová Dita, Vacek Daniel, Minář Martin, Kopřiva Mikuláš, Říha Jan, Časta Pavel, Zelený David, Čermák Miroslav, Hudec Jan, Vrzal Milan, Ouřada Jan.

Společný snímek Gamaspolu a Slavie Praha