O svou účast ve čtyřčlenném družstvu reprezentujícím Olomoucký kraj letos bojovalo jedenáct gymnastek ročníku 2007-2011 z oddílů TJ Prostějov, KSG SK Přerov, GK Šumperk a GKM Olomouc. Nejpočetnější, a to šestičlenná výprava byla ze Šumperka.

Šumperská děvčata sice patřila k těm mladším, výkonnostně se však ostatním v poklidu vyrovnala. Sesterská dvojice Lenka a Jitka Machytkovy svou přípravu nepodcenila. Lenka skončila první a Jitka třetí. Obě si tak své místo v týmu bez problémů zajistily.

Žhavou kandidátkou na možný postup byla i šumperská Michaela Janků. Ta bohužel nezvládla svoji koncentraci na kladině a po několika pádech se její sen částečně rozplynul. Jelikož ale naděje umírá poslední, konečná pátá příčka a role náhradnice ji stále ponechává v naději.

Krásnou sedmou příčku si vybojovala nejmladší účastnice soutěže Markéta Hermannová, narozená v roce 2011. Ta získala na kladině dokonce třetí nejvyšší známku, na prostných pak čtvrtou. Další sesterská dvojice se představila s lehčí obtížností svých sestav. Marie Paraska byla osmá a Anna Paraska jedenáctá.

Author Šela Marathon 2022. Jaroslav Kulhavý
Kulhavý chválil Šela Marathon. Co dál? Teď řeší hlavně zuby

Gymnastická mimina a Memoriál Milana Vaculíka

Hned před vyhlášením výsledků nominačního závodu na LODM prostějovskou tělocvičnu zaplnily malé sportovní gymnastky z mnoha moravských oddílů. Ty se zde sjely na tradiční prostějovský závod s názvem Gymnastická mimina a Memoriál Milana Vaculíka. V těchto závodech děvčátka měřila své síly ve cvičení na kladině a bradlech.

Gymnastický klub Šumperk vyslal na tyto závody deset závodnic, svěřenkyň trenérek Jany Žandové a Simony Petrové. z nichž všechny předvedly velmi pěkné výkony. Nestačily pouze na závodnice z GK Vítkovice, jejichž sestavy měly jednodušší obtížnost, ale za to čistější provedení. Páté místo šumperské Viktorie Peduzzi je tak parádním výsledkem.

Další šumperské závodnice se potom umístily následovně: Adéla Jurásková byla desátá, hned za ní Ester Evjaková, Terezie Paraska čtrnáctá, Tereza Štěpánková osmnáctá a Kateřina Stromšíková dvavátá.

Pro dívky z ročníku 2012-2013 byl pak připraven Memoriál Milana Vaculíka. Do dvojboje bradla/kladina nastoupilo 26 závodnic a šumperské gymnastky udělaly svým umístěním trenérce Silvii Urbanové radost. Na nepopulárním čtvrtém místě se umístila Klaudie Ďulíková, Lucie Paraska byla pátá, Ivana Svobodová sedmá a Patricie Petrová osmá.

Šumperský oddíl měl tak ve finále hned několik zástupkyň, u nichž to hned dvakrát „cinklo".Na kladině skončila třetí Klaudie Ďulíková a na bradlech Ivana Svobodová dokonce první.

Další účastnice finále na kladině, Patricie Petrová, skončila šestá. Na bradlech potom byla Klaudie Ďulíková smolně čtvrtá a Lucie Paraska hned za ní na pátém místě.