To vše bude okořeněné říčními brody, skoky do bezedných hlubin a nekonečným stoupáním do kopců. Na vítěze čeká finanční odměna.

Sraz závodníků bude z zábřežské loděnici, kde se závodníci budou od 8 do 10 hodin registrovat. Pořadatelé vypsali čtyři kategorie ženy, muži, veteráni, junioři.

„Závod začíná tříkilometrovým běžeckým úsekem s hromadným startem. Na závěr běžce čeká jedno hodně kolmé stoupání na hráz nádrže Emilka,“ popsal první etapu závodu pořadatel Pavel Bruštík.

Druhý úsek – 400 m plavání – začíná skokem z dvoumetrové výšky do nádrže Nemilka. Pak se závodníci přezují v depu na hrázi nádrže do kolečkových bruslí, sjedou z hráze a vydají na šestikilometrovou jízdu se po nové asfaltce klikatící se v údolí Stažkovského potoka do Dolního Bušínova.

„Závěrečnou disciplínou pak bude jízda na horském kole zpět do zábřežské loděnice, popsal trať extrémního závodu Bruštík.

Zdůraznil, že na své si přijdou i návštěvníci, kteří přijdou závodníky povzbuzovat.

„Pro děti i dospělé jsme v loděnici připravily nespočet atrakcí. Budou se například moci svézt na závodních lodích, připraveno bude westernové vystoupení. Bude i bohaté občerstvení – pečené sele a další speciality upravené na grilu. Vše pak zakončí pravá vodácká party,“ vyjmenoval Bruštík.

Zároveň vyzval dobrovolníky, kteří by chtěli pomoci s organizací, aby jej kontaktovali na telefonu: 603/819 964. Bližší informace o závodu jsou na: www.welzluvkvadriatlon.cz.