Okresní přebor Jesenicka mužů ve volejbale má za sebou předposlední turnaj. O celkovém vítězi již bylo rozhodnuto, a tak se pozornost soustředila na duely mezi sousedy v tabulce.

Soutěž už skončila pro týmy Hopíků a Škoda Auto, kdy hráči Škody Auto svou neúčastí usnadnili Vápenné odpoutat se z posledního místa. Hopíci si ve svém posledním zápase mohli upevnit konečné čtvrté místo, ale se svým pronásledovatelem Vlčicemi prohráli 1:2 (poslední set skončil 26:28), a tak budou muset čekat do posledního turnaje, zda je Vlčáci v konečném účtování nepřeskočí.

Poslední dvojicí, která si může prohodit své místo v tabulce, je TJ Pohoda a Uragan. Ve výhodě je Uragan s osmibodovým náskokem na Pohodu, ale v posledním turnaji odehraje pouze dva zápasy, z toho právě jeden s Pohodou. Jestliže Pohoda ze čtyř zápasů získá plný počet bodů, tedy 12 (znamená to taky porazit Uragán 3:0), bude mít celkem 37 bodů. A i když Uragan svůj poslední zápas vyhraje 3:0, skončil by celkově jeden bod za Pohodou. Pro Pohodu to však taky znamená porazit poprvé leadera soutěže a to hned 3:0, což představuje tvrdý oříšek.

Na rozuzlení si musíme počkat do soboty 22. března, kdy se v tělocvičně jesenického gymnázia odehraje poslední turnaj 10. ročníku. Srdečně jsou zváni všichni příznivci volejbalu. Občerstvení bude zajištěno.

Výsledky: Hopíci – Vlčáci 1:2, Vápenná – Vlčáci 0:3, Hopíci – Vápenná 1:2, Škoda Auto – Hopíci, Vlčáci – Škoda Auto a Škoda Auto – Vápenná kontumováno 3:0 v neprospěch Škoda Auto.

Jan Škoda