Podle postavení soupeře v tabulce si Šumperk dělal zálusk na plný bodový zisk, Slezané navíc nedali dohromady pro utkání ani tři kompletní pětky. Přesto vzhledem k průběhu hry jsou i dva body pro tým z podhůří Jeseníků nesmírně cenné.

„Je to zisk, i když před zápasem jsme byli opravdu odhodlaní, že musíme vyhrát v normální hrací době, protože potřebujeme každý bod, neboť se pořád motáme na hranici play off. Ale zase jsme prohrávali už o tři góly, takže i dva body bereme,“ prozradil Deníku krátce po skončení sobotního zápasu kapitán Asperu Jirka Trávníček.

Hned v úvodu se domácí celek postaral o rekordní zápis letošního ročníku, protože dokázal otevřít skóre po čtyřech (!) vteřinách od úvodního vhazování, aby po dvou minutách vedl už dvoubrankovým rozdílem.

I přes povedený začátek odcházeli nakonec oba soupeři do kabin po první třetině za nerozhodného skóre 3:3.

Zkraje druhé periody šel Asper znovu do vedení, jenže poté přišla ledová sprcha v podobě čtyř inkasovaných branek v řadě. A za stavu 4:7 by ve třetím dějství na úspěch domácích vsadil asi jen málokdo.

Šumperk však za podpory publika nasadil k parádní stíhací jízdě a střetnutí následně dospělo až do penaltového rozstřelu.

V něm zajistil domácí výhru dvěma úspěšnými nájezdy Ondřej Mrázek. Ještě během základní hrací doby se pak zaskvěl čtyřbodový kapitán Jirka Trávníček (1+3).

„Na výhru jsme dlouho čekali, takže snad tohle bude takový odrazový můstek k lepším výsledkům. I když teď nás doma čeká Zlín, což je nesmírně těžký soupeř. Ale věřím, že s pomocí našich skvělých fanoušků jsme schopní tento duel zvládnout,“ dodal Jirka Trávníček.

Zápas proti Zlínu se v hale šumperského gymnázia hraje netradičně již v pátek 15. prosince od 20 hodin.

Asper Šumperk – S.K. P.E.M.A. Opava 8:7 sn (3:3, 1:3, 3:1 – 1:0)

Branka Asperu: Venouš 2, Mrázek, Kamler, Hruban, Trávníček, Mannl, rozhodující nájezd Mrázek. Asper Šumperk: Byvan – Michal Šíma, Pírek, Mannl, Hruban, Mrázek, Trávníček, Kamler, Macák, Kašpar, Harapát, Matěj, Kubíček, Vaníček, Holý, Vařeka, Venouš.