„Letos termín vyšel na listopad, a tak jsme se rozhodli, že tento atraktivní duel spojíme s charitou a že celý výtěžek ze vstupného věnujeme nadačnímu fondu Muži proti rakovině. Věřím, že i tento doprovodný program naše fanoušky naláká“, přeje si za šumperské barvy Matyáš Zapletal, předseda FbC Asper Šumperk.

Šumperk a Uničov letos změří síly poprvé, Asperu se na nedalekého soka dlouhodobě daří, byť derby nezná favorita. Aktuální postavení v tabulce napovídá, že papírové předpoklady hrají do karet domácím.

„Byť jsme asi favorité, zápas rozhodně nepodceníme. Každé utkání začíná za stavu 0:0 a stát se může cokoliv. My ale uděláme vše pro to, abychom se po 60 minutách radovali my“, doplňuje Zapletal. Vstupné na utkání je symbolických 20 korun. Pokud však kdokoliv bude chtít na nadaci Muži proti rakovině přispět vyšší částkou, klub se bránit nebude."

„Listopad je měsíc knírů, každopádně my bychom nechtěli zůstat pouze u tohoto módního doplňku, už i mezi sebou jsme nějaké příspěvky vybrali,“ uzavírá Matyáš Zapletal.

Jak bude zápas vypadat a kdo se nakonec bude radovat z vítězství, to se fanoušci šumperského florbalu dozví v sobotu od 18:00 na hale Gymnázia Šumperk.

Autor: Petr Matěj