Pro hosty se jednalo již o devátý úspěch v řadě, díky kterému se výrazně přiblížili čelu tabulky. Na první příčku již ztrácí pouhé dva body, což by se ještě před několika týdny jevilo jako čistá utopie.

„Kdyby mi po čtvrtém kole, kdy jsme doma prohráli právě s Orlovou a na kontě jsme měli jediný bod, někdo řekl, že o osm zápasů později budeme hrát vzájemné utkání jako druzí s prvním, asi bych se takovému člověku vysmál,“ konstatoval na úvod zcela otevřeně hrající předseda Asperu Petr Matěj.

Jeho tým dal zapomenout na bídný začátek soutěže a nyní opět válcuje své protivníky jako za starých dobrých časů, tak jak jsou šumperští příznivci zvyklí.

Petr Matěj rozhodl o výhře Asperu nad Krnovem pouhých 34 vteřin před koncem
Parádní obrat Asperu. Proti Krnovu rozhodl gólem za pět minut dvanáct

Současnou herní pohodu předvedl Asper také v Orlové, kde první celek tabulky ani jednou nepustil do vedení.

Domácí během hry pouze dvakrát stačili odpovědět vyrovnáním na těsný náskok soupeře, ve třetím dějství však tým z podhůří Jeseníků třemi zásahy za sebou definitivně rozhodl o výsledku.

Střelecky se dařilo zejména šumperskému kapitánovi Jirkovi Trávníčkovi, jenž zaznamenal dvě branky, jedna z nich pak byla vítězná.

„Nedělní zápas v Orlové pro nás byl hlavně odměnou za zlepšené výkony a dovolím si tvrdit, že po úvodním oťukávání jsme brzy přebrali otěže a byli opticky lepší, byť i domácí měli své šance. Zahráli jsme ale opět perfektně do obrany, oba brankáři nám chytají výborně a jsme i dostatečně efektivní,“ doplnil spokojeně Petr Matěj.

Nyní si hráči Asperu mohou užít zaslouženého volna, když k dalšímu diviznímu klání opět vyběhnou až v sobotu 8. ledna 2022, kdy doma přivítají Zlín.

1. FbK Eagles Orlová - Asper Šumperk 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 26. T. Milerský (L. Milerský), 42. Kučera (Bečka) – 18. Mrázek (Vařeka), 36. Šíma (Vlček), 44. Šíma (Mondek), 49. Trávníček (Šíma), 56. Kamler (Mrázek). Rozhodčí: Tietz, Repček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 60.

Šumperk: Byvan - Vařeka, Kamler, Harapát, Vlček, Zapletal, Fleischmann, Mannl, Mrázek, Venouš, Trávníček, Šíma, Mondek, Matěj, Kašpar.