„Celá série přinesla velké drama, ale vítěz mohl být jen jeden. Bohužel pro nás se nakonec raduje Šumperk, kterému tímto gratulujeme k postupu,“ konstatoval sportovně brněnský kouč Pavel Brückner.

Asper měl postup na dosah již minulý víkend, jenže ve čtvrtém utkání série doma neudržel těsné vedení, Brno srovnalo pouhých šest vteřin před koncem a nakonec vyhrálo v nájezdech.

Celek z podhůří Jeseníků tedy musel překonat obrovské zklamaní a psychicky se nachystat na klíčové střetnutí v jihomoravské metropoli, což se mu podařilo na výbornou.

Zaplněná brněnská hala, do které si našly cestu téměř čtyři stovky diváků, čekala na úvodní změnu skóre až skoro do poloviny zápasu, kdy se jako první prosadili hosté ze Šumperku.

Domácí florbalisté sice stačili bleskově odpovědět vyrovnáním, Asper si však ještě do přestávky třemi zásahy v řadě vytvořil rozhodující náskok a domácí ve zbytku hry už pouze marně dotahovali.

Jako správný kapitán se v nejdůležitějším střetnutí této sezóny pod šumperskou výhru podepsal třemi góly Jiří Trávníček.

„Sláva vítězům, čest poraženým. Bylo jasné, že na jedné straně bude obrovská radost a na druhé velký smutek. Tato série nabídla opravdu neskutečné drama, možná trochu zaviněné i z naší strany nezvládnutým čtvrtým duelem, ale dneska to tedy bylo něco,“ prozradil hrající předseda Asperu Petr Matěj.

„Narvaná tribuna, neskutečná atmosféra z obou stran. Každopádně to, co tady dnes naši fanoušci předvedli, bylo něco neskutečného. Děkujeme, Národní ligu jsme vybojovali i díky vám,“ ocenil Petr Matěj šumperské příznivce, kterým skvěle sekundovala i výprava z konkurenčního týmu, což se jen tak nevidí.

„Obrovská poklona i klukům z Přerova za početnou dnešní výpravu a vyjádřenou podporu. Věřím, že přes Horní Suchou přejdete a potkáme se od září společně na ligovým bojištích,“ dodal na závěr jeden z nejzkušenějších borců šumperské sestavy.

Hornets Brno ZŠ Horní – Asper Šumperk 3:6 (0:0, 1:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 28. Kopečný (Fabián), 51. Růžička (Žák), 59. Fabián (Stráský) - 27. Kamler (Vařeka), 31. Mannl (Šíma), 35. Trávníček (Vařeka), 40. Matěj (Hruban), 55. Trávníček (Mrázek), 57. Trávníček. Rozhodčí: Havelka – Mlčoušek. Vyloučení: 1:1, bez využití. Diváci: 365. Konečný stav série: 2:3.

Asper Šumperk: Byvan (Malínek) – Šíma, Mannl, Hruban, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Mareček, Zapletal, Vlček, Fleischmann, Kašpar, Harapát, Matěj, Kováč, Vařeka, Maus.