Na palubovce ve Valticích nastoupil šumperský tým v sobotu proti Lanžhotu, proti kterému postrádal řadu svých klíčových hráčů.

I přesto nakonec hosté po velkém dramatu dokázali urvat tři body za těsnou výhru, o které rozhodli až během třetí třetiny.

Po čtyřiceti minutách totiž drželi náskok 2:1 domácí, poslední část si však Šumperk vytvořil tlak, díky němuž otočil výsledek.

„Bylo to zcela vyrovnané utkání a vítězství jsme doslova vypotili. Chtěli jsme ale tři body a ty máme, takže spokojenost," prozradil krátce k zápasu hrající trenér Asperu Matyáš Zapletal.

TJ Sokol Lanžhot – FbC Asper Šumperk 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky a asistence: 14. Drobík (Frišauf), 22. Drobík (Frišauf) – 12. Mondek (Šíma), 45. Paloušek (Zapletal), 50. Mrázek (Zapletal). Rozhodčí: Vích, Juráš. Vyloučení: 1:3, bez využití. Střely na branku: 29:22. Diváci: 20.

Lanžhot: Melichar – Bartoš, Frišauf, Drobík, Škrobáček, Pecha, Jansa, Tomko, Máčal, Sůkal, Balga, Dlouhý, Čejka, Starý, Trica, Káňa, Bernát.

Šumperk: Vašíček – Šíma, Venouš, Hruban, Paloušek, Mrázek Mondek, Kamler, Chladil, Zapletal, Hanák, Vařeka.

Nedělní klání s Hlukem bylo podstatně bohatší na gólové situace než předchozí duel, Šumperk pak výrazně nakročil za výhrou během druhého dějství.

Po první dvacetiminutovce měli hosté na kontě těsný jednogólový náskok, potom ale třemi zásahy odskočili soupeři až do stavu 2:6, což se ukázalo jako rozhodující.

„Myslím si, že jsme měli utkání pod kontrolou. Oběma týmům však chyběla trochu jiskra. Jsme rádi, že jsme vyhráli," okomentoval ve zkratce utkání hrající šumperský asistent Michal Šíma.

„Dnes jsme se soupeři vyrovnali bohužel jen prvních patnáct minut zápasu. Poté nás již Šumperk ve všech aspektech hry předčil a zaslouženě zvítězil," doplnil kouč Hluku David Vlachopulos.

FBK Spartak Hluk – FbC Asper Šumperk 4:8 (2:3, 0:3, 2:2)

Branky a asistence: 10. Duda (Rochovanský), 10. Krchňáček (Jílek), 47. Jílek (Petlan), 60. Holý – 4. Mrázek (Zapletal), 12. Chladil (Zapletal), 14. Venouš (Vařeka), 26. Venouš (Mrázek), 33. Vařeka, 35. Kamler (Mrázek), 50. Kamler (Hruban), 59. Šíma (Venouš). Rozhodčí: Lukáš, Chromek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:36. Diváci: 33.

Hluk: Podškubka – Gajzur, Duda, Petlan, Rochovanský, Krchňáček, Hubáček, Šimíček, Jílek, Minařík, Holý, Tuhý.

Šumperk: Vašíček – Šíma, Venouš, Hruban, Paloušek, Mrázek, Mondek, Kamler, Chladil, Zapletal, Hanák, Jáně, Vařeka.