Dát do přestávky osmnáct gólů, to většinou věstí pro soupeře debakl. Juniorka Jičína si patrně cestou do Šumperku v autobuse zdřímla více, než bylo zdrávo a v první polovině byla hodně vláčná.

Domácí měli lepší pohyb a téměř nekazili v koncovce.

Jenže po přestávce dali domácí pouhých pět gólů, neuvěřitelně málo.

Přesto Šumperk až do 18. minuty vedl, to hosté srovnali na 20:20, pak se oba týmy předháněly v tom, kdo lépe zahodí větší šanci. Po třech minutách se nakonec přece jen trefili Jičínští, kteří pak vždy dovolili domácím srovnat, aby šli opět do vedení, tak až do konečného skóre.

Půl minuty před koncem za stavu 23:23 útočili domácí, Dopita pěkně vysunul mezi dva hráče hostů Laštůvku, ten měl ale míč na dlouhou ruku a než stačil vystřelit, míč mu vypadl.

Hosté pak měli šanci dát vítěznou branku, jejich jedna střela byla ale zblokována, další vyrazil Ošťádal.

„Myslel jsem, že v Šumperku překvapíme, ale vzhledem k první půlce je bod dobrý. Dostat za poločas osmnáct branek, to je opravdu moc. Špatně jsme bránili domácí kanonýry, ti měli hodně prostoru ke střelbě. Tohle jsme si v kabině vyříkali a pak se to zlepšilo. Navíc jsme měl pocit, že domácím ke konci docházely síly,“ uvedl kouč Jičína Miloslav Kůta. „Že ve druhé části padlo daleko méně gólů než v první, to je proto, že se rozchytali oba gólmani a hodně se zlepšily obě obrany,“ dodal.

„Soupeř byl po přestávce agresivnější, my neměli takový pohyb, bylo to často jeden na jednoho a byl to opravdu jen boj. Jičínu ve druhé části hodně dobře zachytal gólman. Nakonec jsem rád, že jsme uhájili bod,“ uvedl Petr Dopita, nejzkušenější hráč Šumperku.

„Ve druhém poločase jsme hráli pod stresem, zakončovali jsme z ne zcela připravených pozic,“ podotknul jeho spoluhráč Tomáš Laštůvka.

TJ Šumperk – HBC Jičín B 23:23 (18:14)

Branky: Laštůvka 9, Vobořil 4, Dopita 3, Korec 3, Petrtýl 2, Mikuláš 2 – Hošic 9, Šulc 8, Chyba 2, Rychna 1, Chýlek 1, Dvořák 1, Kolář 1. Sedmičky: 4/3:4/4. Vyloučení: 2:0. ŽK: Petrtýl, Dopita – Rychna, Dvořák, Kolář. Rozhodčí: Bauer, Horsák. Diváci: 154.
Šumperk: Ošťádal, Cimfl – Marek, Petrtýl, Dopita, Mikuláš, Laštůvka, Vobořil, Drechsler, Korec, Nimmerrichter, Hejný. Trenér: Josef Dopita.
Jičín B: Podzimek – Rychna, Sehrig, Chýlek, Babák, Hošic, Dvořák, Koláč, Coufal, Šulc, Chyba, Jakl, Ženatý, Kužílek. Trenér: Miloslav Kůta.