Bylo možné vidět celou řadu zdařilých výkonů. V kategorii kadetek nastoupilo 45 závodnic, z nichž tři reprezentovaly město Šumperk. Byly to Michaela Janků a dvojčata Lenka a Jitka Machytkovy.

K tréninku děvčata nastoupila již v pátek, aby si „ochytala nářadí“ a mohla tak ze sebe v den závodu vydat maximum. Nejlépe se to podařilo Lence Machytkové, která se umístila na sedmém místě, Michaela Janků pak devatenáctým místem uzavírala druhou desítku. Jitka bohužel chybovala na bradlech a skončila 29.

Účast ve finále na bradlech se, i přes velikou konkurenci, podařila vybojovat Lence Machytkové. Ta se stala i první náhradnicí ve finále na kladině. Michaela Janků pak byla první náhradnicí ve finále na bradlech, nakonec ale na ní řada nepřišla.

Potom už ale přišla na řadu Lenka Machytková, která celé finále na svých oblíbených bradlech zcela ovládla a stala se zaslouženě mistryní ČR!

Tím ale celý program ještě nekončil.

Přerovská kanoistika na MČR v krátkých tratích v Račicích.
Kam za sportem? Na mládež Sparty, Plzně či Sigmy nebo k vodě na kanoistiku

Večer se příznivci šumperské gymnastiky mohli těšit na vystoupení šumperské odchovankyně Kláry Peterkové, která poprvé nastoupila v seniorské kategorii. Klára již třetím rokem trénuje v brněnském  oddíle Sokol Brno I. A že se ji daří, se mohli diváci přesvědčit při závěrečném ceremoniálu.

A ani ona nezklamala. Vystoupala totiž až na nejvyšší stupínek a stala se mistryní ČR ve čtyřboji žen! V neděli se pak účastnila finále na všech nářadích, kde získala další titul mistryně ČR, tentokrát na prostných. A dále druhé místo na kladině a třetí na přeskoku. Na bradlech to byla brambora.