Šumperské barvy tedy hájila pětice Pavel Vykoukal, Ondřej Dobrovolný, Martin Schmidt, Zbyněk Košťák a Tomáš Pliska. Jelikož neměli kvůli absenci šestého závodníka prostor na chyby, rozhodly se jít na základní pokusy opravdu na jistotu a až pak bojovat o každé další kilo.

Závodníci byli v Havířově rozděleni do dvou skupin. Do první šel Dobrovolný, Vykoukal a Košťák, v druhé pak startoval Pliska se Schmidtem.

V první skupině poměrně netypicky všichni tři Šumperáci drželi při sobě a začínali v trhu na stejné váze - 60 kg. A všichni tři ji také zvládli. Pavel, i když mu záda nedovolovala jít do toho naplno se projevil jako srdcař a pokusil se držet Ondry - takže oba úspěšně zvládli i druhé pokusy na 65 kg. Zbyněk cítil, že se mu dnes daří a tak zvýšil druhý pokus na 68 kg a i tady se zadařilo.

A pak se jim to trochu zvrtlo. Zbyněk nezklamal a zvládl i třetí pokus na 74 kg. Ondra se mezitím pokusil o osobák v trhu činící 70 kg, činku ale nad hlavu dostal nedovoleným stylem. Pavel chtěl překonat Zbyňka i Ondru a nahlásil si 75 kg. Pokus se mu ale bohužel nezdařil, když činkou při záběru zavadil o bandáž na koleně a tím ztratil část rychlosti a koncentrace.

V nadhozu už se cesty Šumperáků rozešly. První odstartoval Pavel, pro nějž byl nadhoz mnohem nepříjemnější než trh a proto postupoval opatrně na 50, 65 a 75 kg, které ale zvládl bez nejmenšího zaváhání. Hned na 75 kg na něj navázal Ondra, který taktéž postupoval s jistotou přes pokus s činkou o váze 80 kg až k novému osobáku na 86 kg. A už vůbec se nenechal zahanbit Zbyněk, který s platným zápisem na vahách 95, 105 a 110 kg měl dokonce všech šest platných pokusů v soutěži.

Ondra, Pavel a Zbyněk v první skupině ukázali, že by celý tým mohl v ideálním případě dosáhnout alespoň na páté místo v tomto kole a bylo na Martinovi s Tomášem, aby jejich výkony dále rozvinuli.

Martin Schmidt se vrátil ke vzpírání po dlouhé době, ale jeho výkon se od prvního kola v Bohumíně už začíná lepšit. V trhu začal na 80 kg a i když se druhý pokus na 90 kg nepovedl, ten třetí na stejné váze už ano. Tomovi se moc nedařilo při rozcvičení a protože nechtěl zbytečně riskovat, nastoupil prvním pokusem na „jen" 85 kg.

Na soutěžním prkně se ale situace zlepšila, takže po úspěšném prvním přidal obdobně i druhý pokus na 94 kg. Vzhledem k tomu, že Tom minulý víkend strávil přípravou dřeva na zimu, přece jen chyběly síly a tak se třetí pokus na 97 kg nezdařil.

V nadhozu Martin začal na rovném metráku. Pokus se podařil a vzhledem k tomu, že vypadal lehce, Martin zvýšil na 108 a i tady se mu dařilo. Třetí pokus (112 kg) pak ale ukázal na rezervy v přípravě, když závodník činku dostal na ramena, ale už se mu ji nepodařilo dostat nad hlavu. Tomáš také jako Martin ždímal poslední zbytky sil, základním pokusem zvládl 120 kg, které za chvíli zlepšil druhým pokusem na 126, ale 130 kg se posléze ukázalo nad jeho aktuální možnosti.

Ač borci ze Šumperka hodně ztráceli zdravotní indispozicí Pavla Vykoukala, podařilo se jim vybojovat celkové páté místo a ze soutěže odjížděli s uklidňujícím pocitem, že udělali, co jen mohli.

Šumperské výkony v číslech:

Tomáš Pliska: trh 94 kg, nadhoz 126 kg; 246 bodů
Martin Schmidt: trh 90 kg, nadhoz 108 kg; 240 bodů
Zbyněk Košťák: trh 74 kg, nadhoz 110 kg; 209 bodů
Ondřej Dobrovolný: trh 65 kg, nadhoz 86 kg; 206 bodů
Pavel Vykoukal: trh 65 kg, nadhoz 75 kg; 151 bodů