V první kategorii VS0 A holčiček ročníku narození 2016 a mladších vyhrála Natálie Hoždorová. Ve stejné kategorii gymnastek ročníku narození 2015 stříbro získala Kateřina Stromšíková a čtvrté místo Tereza Štěpánková.

V kategorii VS1 A mohly svěřenkyně Jany Žandové a Simony Petrové při dosažení 72 bodů zajistit přímý postup na MČR. To se podařilo pouze jediné. Titul přebornice kraje získala Terezie Paraska. Druhá skončila Adéla Jurásková, třetí Viktorie Peduzzi a čtvrtá Ester Evjáková. Pro všechna tři děvčata, která na hranici bodů nedosáhla, požádá šéftrenérka Silvie Urbanová o divokou kartu.

Závodnice v další kategorii, linie A, si postup na MČR musely vybojovat na nominačních závodech. Přesto se Šumperanky mohl radovat ze zisku titulu. Přebornicí kraje se totiž stala Ivana Svobodová. Třetí místo pak brala Klaudie Ďulíková a pátá Lucie Paraska je nyní první náhradnicí a bude také žádat o divokou kartu. Ostatní tři děvčata si postup na MČR zajistila na nominačních závodech. Šestá skončila Patricie Petrová.

David Bartoš
Draci zlákali zvučnou posilu. Do Šumperku míří exznojemský David Bartoš

V kategorii VS3 A se na třetím místě umístila Markéta Hermannová. Kategorie kadetek byla opět v režii šumperských gymnastek. První byla Lenka Machytková, druhá Michaela Janků a třetí Jitka Machytková. Všechna děvčata se tak představí už v sobotu 4. června na MČR v Brně.

Soutěž dále probíhala i v linii B. Šumperk měl své zastoupení ve dvou kategoriích – VS4 B a VS5 B. V prvně jmenované se představily dvě jeho zástupkyně – čtvrtá Eliška Langerová a pátá Adriana Směšná. U obou bude opět žádáno o divokou kartu pro účast na MČR v Černošicích. Kategorie VS5 B byla pro Šumperský oddíl úspěšná. Obě závodnice se totiž na MČR nominovaly. Marie Paraska získala titul přebornice a její dvojče Anna skončila druhá.