V kategorii VS2 A si postup zajistily čtrnáctá Ivana Svobodová, 25. Klaudie Ďulíková, 27. Patricie Petrová a do posledního závodu nastoupila po zranění i Lucie Paraska. Ta skončila na 32. místě a její účast na MČR je tak zatím nejistá.

V kategorii VS3 A obsadila Markéta Hermannová shodnou jedenáctou pozici, jako před týdnem v Brně a i ona se podívá na MČR do Černošic.

V Kategorii kadetek, která je závod od závodu na vyšší úrovni, se do první desítky vešly hned dvě šumperské závodnice. Šestá skončila Lenka Machytková a osmá Michaela Janků. Ta jako jediná ze Šumperanek zaznamenala zlepšení. Jitce Machytkové nevyšla akrobacie, ale i tak se umístila na pěkném devatenáctém místě.

V divizním krajském derby se radují fotbalisté Šumperku, doma těsně porazili 1. HFK Olomouc.
Divizní krajské derby pro Šumperk. Doma v závěru přetlačil HFK

Všechna děvčata budou bojovat o titul Přebornice kraje už příští sobotu na domácí půdě na ZŠ Sluneční. Do boje vstoupí ještě kategorie VS1 A, odkud dvě závodnice s dosažením 72 bodů postoupí na MČR do Černošic také.

Soutěžit zde budou Adéla Jurásková, Viktorie Peduzzi, Terezie Paraska a Ester Evjáková. V nejmladší kategorii VS0 A pak Kateřina Stromšíková s Terezou Štěpánkovou.

O účast na MČR budou ještě bojovat další gymnastky GK Šumperk. V kategorii VS4 B Adriana Směšná s Eliškou Langerovou a v kategorii VS5 B dvojčata Anna a Marie Paraska.