Vše začalo pátečním tréninkem, kde si šumperská děvčata mohla vyzkoušet své sestavy na jiném nářadí, což zvládla na jedničku. Dobrý start měl své pokračování i v sobotu, kde předvedla téměř bezchybné sestavy. Za ně získala vysoké známky, které znamenaly medailové pozice.

V nejmladší kategorii zvítězila domácí závodnice. Šumperačky nezahálely a získaly bronzovou medaili a pohár zásluhou Viktorie Peduzii. Za ní se popořadě seřadily na čtvrté místo Ester Evjáková, na páté místo Terezie Paraska a na šesté Adéla Jurásková. Všechna děvčata na kladině zařadila nový prvek, který se Ádě a Terce stal osudným. Ester přidala prvky dva a odměněna byla třetí nejvyšší známkou na tomto nářadí.

Adéla za svůj výkon získala nejvyšší známku na prostných, Terezie na přeskoku a Vika skončila druhá na bradlech. Čtveřici děvčat doplnila jedenáctým místem Terezka Štěpánková, která za čtrnáct dní zvládla náročné sestavy a nové prvky na každém nářadí.

Vojtěch Smrž (v bílém) se snaží skluzem zastavit hvězdu Sigmy Mojmíra Chytila
Vojtěch Smrž: V Hradci se cítím skvěle, Šumperk stále sleduji a fandím Argentině

Ikdyž patřila k nejmladším závodnicím startovního pole, může být ona i její trenérky Jana Žandová a Simona Petrová s výkonem spokojeny. Nejvyšší bodový zisk zaznamenala na prostných.

V mladších žákyních se představil čtyřlístek Ivana Svobodová, Klaudie Ďulíková (2012), Lucie Paraska a Patricie Petrová (2013). Děvčata makala a odměnou jim byla první tři místa. Zlatý pohár a medaili veze do Šumperka Ivana Svobodová, stříbro Klaudie Ďulíková a bronz Patricie Petrová.

Lucie Paraska se musela vyrovnat se stavem po nemoci a absencí na tréninku, a tak i šesté místo je krásné. Na přeskoku měla druhou nejvyšší známku, hned za její oddílovou kolegyní Ivanou. Patricie byla nejlepší na kladině a prostných a Klaudie druhá na bradlech.

Třešničkou na dortu byla kategorie starších žákyň, kde Šumperk reprezentovala Eliška Langerová a zkušená Michaela Janků. Slovenská tělocvična Míše svědčila a odměnou jí byl zisk zlaté medaile a poháru. Eliška byla devátá.

David Kobylík hodnotí hráče Sigmy.
Hráči Sigmy očima D. Kobylíka: Zklamal Zmrzlý, překvapil Trefil a dál? Hlasujte!

Na závěr celého závodu byla vyhlášena absolutní vítězka celého závodu. Vítězka stanula ze tří kategorií – mladší žákyně, starší žákyně, juniorky a seniorky. Nejvyšší známku 52,367 získala šumperská závodnice, a tak obrovský pohár nad svoji hlavu vyzvedla se vší hrdostí Michaela Janků. Za svůj bezchybný výkon byla odměněna pohárem a velkým potleskem publika. Míša prošla závodem bez zaváhání a titul absolutní vítězky je pro ni velkou odměnou. Míše i její trenérce Silvii Urbanové gratulujeme k překrásnému výkonu.

Na jaře přivítá GK Šumperk kolegyně ze Slovenska v tělocvičně na ZŠ Sluneční.