Jako první vyjela šumperská děvčata do Prahy na Memoriál Evy Bosákové - jednoho z českých nejprestižnějších závodů. A trenérka Silvie Urbanová se za výkony svých svěřenkyň rozhodně stydět nemusela.

Markéta Hermannová získala v kategorii žákyň zlato. V kategorii Eviček ročník 2012 a mladší se pak nejlépe dařilo Ivaně Svobodové, která si odvezla hezké sedmé místo a Klaudii Dulíkové a Patricii Petrové, které skončily jen o jedno, respektive dvě místa, za ní.

Čtrnáctá pak skončila jedna z nejmladších závodnic Adéla Jurásková a patnáctá Lucie Paraska.

V kategorii juniorek nastoupila dvojčata Jitka a Lenka Machytkovi. Dvojčata bojovala, a i když se Jitka potýkala se zdravotními problémy, vybojovala krásné páté místo a její sestra skončila o dvě příčky za ní.

V divizní dohrávce 16. kola se fotbalisté Vsetína (v bílém) rozešli smírně se Šumperkem 1:1.
VIDEO: Podívejte se na sestřih, Šumperk opět neprohrál

Na závěr závodu organizátoři zařadili soutěž o horské kolo, kterého se zúčastnilo deset nejlepších závodnic na kladině z kategorie žákyň, juniorek a žen. Šumperk měl své zastoupení dvakrát v podání Markéty Hermannové a Lenky Machytkové. Ani jedna si kolo neodvezla.

Lenka skončila sedmá, Markéta desátá. Obě však získaly cenné zkušenosti a možnost poměřit si síly se staršími a zkušenějšími závodnicemi. V absolutním pořadí Markéta získala páté místo, Jitka dvanácté a Lenka sedmnácté z celkového počtu 45 závodnic.

O velikonoční neděli se vydaly svěřenkyně Jany Žandové na závod do Ostravy, aby si vyzkoušely náročný závodní program povinných sestav. Děvčata si po dlouhé době zazávodila na všech čtyřech nářadích, aby zjistila svoji výkonnost v poměru se soupeřkami.

Závodilo se v kategorii VS0 A a VS1 A – začínající gymnastky. Kategorie VS1 A se v červnu účastní MČR ve sportovní gymnastice a šumperský oddíl zde měl čtyři želízka v ohni.

Brankář Vojtěch Mokry v obležení fanoušků. Draci zvládli baráž s Táborem a slaví záchranu v Chance lize
Hrdina Draků Mokry: Strašná úleva po dlouhé sezoně. Zůstane v Šumperku?

I když nakonec vše nevyšlo dle představ, mohly se Terezie Paraska a Viktorie Peduzzi radovat ze zisku bronzové medaile a Adéla Jurásková po nezdaru na přeskoku, ale zato nejlepší kladině získala páté místo. Ester Evjáková skončila sedmá.

V kategorii VS0 A šumperský oddíl reprezentovala Tereza Štěpánková, která trénuje od září. Zapamatovat si tři sestavy, zvládnout přeskok a mnoho dalších prvků není opravdu lehké, ale Tereza to zvládla a z moravskoslezské metropole si odváží krásné páté místo.