Zápas se zdál být rozhodnutý brzy. Domácí se rychle ujali vedení, Šumperk musel pro natažený sval Skývy střídat gólmany a pět stovek diváků netušilo, jaké že drama je čeká.

V kabině Delty se o přestávce asi hodně myly hlavy a než se domácí po přestávce nadáli, bral si jejich kouč oddechový čas, neboť Delta snížila na 5:3. Pauza ale opět pomohla více hostům, kteří dokonce vyrovnali.

Jenže dva brejky domácích zchladily nadšení šumperské strany i jejich fanoušků (v Mýtě se shodou okolností na svou akci chystali šumperští hasiči, kteří přišli povzbudit hráče Delty).

Atmosféra byla v tu chvíli v hale neuvěřitelná. Oba tábory ze všech sil povzbuzovaly své hráče a drama ukončil až závěrečný hvizd rozhodčího.

Mezitím stihl Martin Málko snížit na jednobrankový rozdíl, hlavní sudí přehlédnout faul v pokutovém území na Navrátila a patnáct sekund před koncem Černohorský v brankovišti trefit gólmana do břicha v tutové šanci.

„Za první poločas jsme si bod nezasloužili, ale za ten druhý určitě ano. Zápas byl pro kluky strašně těžký, v Mýtě mají o dva metry užší hřiště, než máme třeba my. Hodně se tam střílí a je to o spoustě soubojů. Divákům se ale utkání určitě líbilo, atmosféra byla skvělá,“ uvedl Jaroslav Horák, manažer klubu 1. FC Delta Real Šumperk.

Jeho tým se v pátek 31. října představí doma v souboji s VŠB Ostrava.

Nejzbach Vysoké Mýto – 1. FC Delta Real Šumperk 7:6 (5:0)

Branky: 4. Novotný (Vácha), 9. Novotný (Gerčák), 13. Vácha (Formánek), 15. Vágner (Novotný), 17. Vácha (Gerčák), 22. Vágner, 36. Münzberger – 23. Navrátil, 29. vlastní (Konečný), 30. Navrátil (Václavský), 32. Černohorský, 34. Navrátil, 38. M. Málko.

Šumperk: Skýva (12. Gruntorád) – Černohorský, Václavský, Okleštěk, Konečný, Navrátil, Šinogl, M. Málko, Tezner.