Pro ostravský celek šlo o jeden z posledních zápasů, po kterém se mohl dostat na kontakt od nesestupových příček, Šumperk chtěl odčinit debakl z posledního kola v Chrudimi.

Jenže…

Ve vší úctě k výkonu Mikesky, na hřišti ani na tribunách asi nikdo nepochyboval, jak utkání skončí. Závěrečné skóre je to nejlepší, co Mikesku na výletě do Šumperku potkalo, kdo však utkání viděl na vlastní oči, musí uznat, že tak slabý soupeř ještě letos na šumperské palubovce nehrál.

Utkání patrně zlomil druhý šumperský gól. Ostravský gólman Bilík zahrál po přesné kombinaci domácích rukou mimo povolené území a sudí nařídil přímý kop. Šumperský exekutor Martin Málko napřáhl a jako vždy prostřelil vše.

Domácí se pak s ubíhajícím časem bavili zamotanými kombinacemi, které sice častokrát publikum ocenilo bouřlivým potleskem, ne tak ale ukazatel skóre. Delta zápas v exhibiční atmosféře odehrála na sedmdesát procent, přesto soupeři téměř nepůjčila míč a v mnoha případech se jen zázrakem šumperská převaha neproměnila v další zásah.

„Po pár minutách bylo jasné, jaký soupeř přijel, a kluci zápas podcenili. Jsem rád, že jsme vyhráli, ovšem výkon bych moc nehodnotil, bylo to téměř na půl plynu,“ konstatoval Jaroslav Horák, manažer klubu 1. FC Delta Real Šumperk.

Přestože se utkání hrálo poměrně pozdě, až od půl deváté večer, sešla se velmi solidní návštěva, která si jasnou převahu Delty užívala.

„Divácká kulisa je tady výborná, nedivím se, že Šumperk letos takhle hraje, když ho povzbuzuje tolik lidí,“ uvedl Patrik Mičkal, hrající kouč Mikesky Ostrava.

Šumperk se představil s náhradním gólmanem Miroslavem Skývou a bez Ondřeje Málko, který měl jeden zápas stop za čtyři žluté karty.

Do hry se tak občas dostal i sedmnáctiletý talent šumperského futsalu Ladislav Václavský, který se blýsknul krásnou střelou těsně nad břevno.

„Šumperk vyhrál zaslouženě. My se chceme zachránit a máme seznam týmů, proti kterým chceme bodovat, neboť je to v našich silách. Šumperk mezi nimi není, ten je letos úplně někde jinde, navíc my hrajeme s mladými kluky, kteří nemají s první ligou téměř žádné zkušenosti,“ podotknul Mičkal.

Další utkání čeká Deltu v sobotu 19. ledna od 19.30 hodin v hokejové Duhové aréně v Pardubicích, kde hraje své zápasy i futsalový Torf.

1. FC DR Šumperk – Mikeska Ostrava 6:3 (3:1)

Branky: 11. M. Málko (Strnad), 13. M. Málko, 17. Opravil (Hecl), 31. Strnad (Sokol), 37. Strnad, 39. Hecl (Opravil) – 19. Rodek (Halamíček), 38. Rodek (Mandám), 40. Kornák (Demel). Rozhodčí: Kudrna, Ježek. ŽK: Bilík, Mandám (oba Mikeska). Diváci: 320.

Šumperk: Skýva – Hecl, Opravil, Okleštěk, Navrátil – Strnad, M. Málko, Sokol, Tezner – Václavský.

Mikeska: Bilík – Kornák, Mičkal, Demel, Musial, Štverka, Mandám, Rodek, Vojtek, Halamíček.