Kladno – 1. FC Delta Real Šumperk 3:3 (0:1)
Branky: O. Málko 2, Tezner. Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
Šumperk: Gruntorád – Konečný, Václavský, O. Málko, M. Málko - Strnad, Okleštěk, Tezner, Navrátil.


Futsalisté Delty Real natáhli svou sérii bez proher na číslo čtyři, takovou úspěšnost měli jen v první sezoně, kdy na konci horko těžko zachraňovali svou příslušnost k 1. lize. Tehdy ze čtyř posledních zápasů vydolovali dvanáct bodů a zachránili se. Nyní je ale situace úplně jiná. O sestupových starostech nemůže být ani řeč, klub poprvé v historii sahá po účasti v play off.

„V posledních čtyřech utkáních jsme dvakrát vyhráli a dvakrát remizovali. Byl bych spokojený, kdyby to byly tři výhry,“ nechal se slyšet manažer klubu Jaroslav Horák. Na Kladně hosté vedli, ale domácí vcelku zaslouženě zápas otočili a ještě dvě a půl minuty před koncem vedli. Trenér Šumperku si vzal oddechový čas a připravil tým na to, že minutu před koncem sehraje power play a zkusí vyrovnat. Ke hře bez gólmana ale nedošlo, neboť Šumperk vyrovnal. „Pak už to bylo v klidu, oba týmy se s remízou spokojily,“ konstatoval Horák. Šumperku patřil první poločas, ve kterém měl více šancí a také v něm šel do vedení. Po přestávce ale diktovali tempo domácí.

„Konečná remíza je ale asi spravedlivá,“ míní Horák. Soutěž po reprezentační přestávce pokračuje až do konce února, počátkem března odstartuje play off. Do sestavy Delty Real by nyní mohli přibýt další hráči, kteří kvůli angažmá ve velkém fotbalu hrát nemohli: Opravil, Šultés, Šalamoun, Hecl.

„Že je nyní ve velkém fotbalu přestávka, to je pro nás jistá výhoda,“ připouští Horák. Kdy se šumperští futsalisté znovu pustí do prvoligových bojů nyní není jasné. Týmy, které mají ve svých řadách reprezentanty, mají volno. Mezi nimi je i Benago Praha. Jenže hráč, který byl z Benaga do reprezentace nominován, dostal v mezistátních zápasech stop na tři utkání a je tak téměř jisté, že nebude moci za reprezentaci hrát. Proto je možné, že Benago nebude reprepauzu akceptovat a svůj zápas se Šumperkem odehraje v původním termínu, tedy 23. listopadu. Zápas by se odehrál ve sportovní hale šumperského gymnázia.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika