Šumperk odehraje ještě šest zápasů a matematika velí ve třech naplno zabodovat. „Pak by se dalo říct, že se zachráníme. V tuto chvíli to ještě zcela jisté není, že devět bodů nás zachrání, ale je to dost pravděpodobné,“ říká Jaroslav Horák, šéf šumperského futsalového klubu.

Na body myslí Delta (předposlední) především doma, tam postupně přivítá zmíněné Pardubice (6), Plzeň (poslední) a Bohemians (3). Snad až na Bohemku soupeři, které porazit není nemožné, koneckonců, Delta Pardubice porazila na její palubovce.

„Pardubice mají stabilní kádr, před sezonou se posílily o bývalé reprezentanty Mikana a Okrouhlíka, takže mají výborný tým. A mají i o co hrát, nechtějí jít do play off z osmého místa a narazit tak ve čtvrtfinále na Chrudim,“ vysvětluje Horák.

Šumperku budou v pátečním veledůležitém duelu chybět nemocný Václavský a zraněný Šinogl, do sestavy se naopak vrací Klemsa se Sokolem.

„Musíme proměňovat gólové šance, to je naše největší slabina. Myslíme na záchranu, ale přiblížíme se jí jedině, pokud v pátek uspějeme s Pardubicemi. Pokud ano, pak si můžeme dál povídat o záchraně,“ dodává Jaroslav Horák.

Utkání 17. kola naší nejvyšší futsalové soutěže 1. FC Delta Real Šumperk versus Torf Pardubice se hraje v pátek 17. února od 20.00 hodin v hale šumperského gymnázia.