Za určitých okolností se mohla Delta Real dostat mimo sestupové příčky. To by ale v pátek musel celek Bohemians podlehnout Helasu Brno (Bohemka vyhrála 4:3) a Šumperk zvítězit na půdě posledního Mělníku.

Jenže v hale v Neratovicích, kde se zápasy Mělníku odehrávají, Šumperk pouze dotahoval.

„Selhali jsme v koncovce a hodně špatně jsme bránili. Prostě jsme podlehli nervozitě a nepředvedli jsme moc dobrý výkon,“ konstatoval Jaroslav Horák, manažer klubu 1. FC Delta Real Šumperk.

Na utkání asi nebude vzpomínat dobrém šutér Petr Navrátil, který zazdil čtyři tutové šance (dvakrát do tyče), tu první už v 1. minutě, když se ocitnul s míčem zcela sám na zadní tyči, bohužel ale minul bránu.

Fatální se ukázala také 28. minuta, kdy domácí Beránek fauloval na hranici pokutového území, jenže Martin Málko trestný kop nevyužil a z brejku domácí skórovali na 3:2. O chvíli později mohl z bezprostřední blízkosti srovnat skóre Navrátil, ovšem přidal jen další ze spálených mělnických šancí.

„Zápas skoro neměl prvoligovou úroveň, domácí nám dali lekci z produktivity. Pro nás je to asi zásadní prohra, teď je záchrana ligy jen teorií,“ dodal Horák.

Nicméně šumperské akcie může už ve čtvrtek 18. února navýšit dohrávka ve Vysokém Mýtě a ve středu 24. února přímý souboj s Bohemians v hale šumperského gymnázia. V pátek 5. března zakončí Delta sezonu v Jistebníku.

SK Olympik Mělník – 1. FC Delta Real Šumperk 6:3 (2:2)

Branky: 4. a 7. Beránek, 29. Neuman, 34. a 40. Fiala, 39. Brožek – 6. O. Málko, 14. Okleštěk, 33. Šinogl.
Mělník: Hnízdil - Neuman, Runt, Fiala, Spal, Beránek, Brožek, Jína, Průcha, Pokorný.
Šumperk: Gruntorád - Šimák, Tezner, Šinogl, Václavský, M. Málko, Okleštěk, Navrátil, O. Málko.

tabulka