Pokud jste fanoušci šumperské Delty a tohle tvrzení vás rozčílilo, čtěte dál: Šumperk během šestnácti zápasů jen dvakrát vyhrál. Chrudim odehrála zatím čtrnáct mačů a ani jednou jedinkrát nepodlehla.

Šumperk nastřílel 49 gólů, Chrudim 91.

Šumperk inkasoval hrozivých 111 branek, Chrudim neuvěřitelných 28.

Ještě věříte na zázraky?

„Samozřejmě není možné jít do hry s tím, že zápas prohrajeme, ale tentokrát je nutné mít nohy na zemi. Cílem je odehrát zápas důstojně, zisk bodu by byl popravdě senzací,“ říká Jaroslav Horák, manažer klubu 1. FC Delta Real Šumperk.

Futsalová nejvyšší soutěž letos má dva profesionální celky, které se doposud vymykají českým futsalovým zvyklostem. Teplice, za které hrají Brazilci, Portugalec, Němec, Rus či Bělorus, a Chrudim, což je tým poskládaný z těch nejlepších českých hráčů, téměř reprecelek. Prostě ekvivalent basketbalového Nymburku či hokejového Vsetína devadesátých let.

S Teplicemi přitom před měsícem Šumperk doma inkasoval potupných patnáct gólů…

„Tak takový kolaps by se už opravdu neměl opakovat,“ slibuje Horák.

Šumperk potřebuje bodovat, jenže do utkání s Chrudimí nenastoupí marodi Opravil, Klemsa a otazník visí nad Martinem Málko. Stopku za červenou kartu má Tezner.

„Zahrají si opět mladí hráči,“ říká Horák.

Den před vystoupením v Šumperku Chrudim odehraje finálové utkání Poháru ČMFS s Benagem Zruč, že by ale tenhle fakt byl pro Chrudim mínusem, to si nikdo nemyslí.

„Je to profesionální celek, určitě nebude v Šumperku znát, že den před tím hráli zápas,“ míní Horák.

Po 17. kole má nejvyšší soutěž reprepauzu kvůli mistrovství Evropy, které hostí Maďarsko. V pátek 29. ledna se Šumperk představí ve Vysokém Mýtě, o týden později doma v souboji s Benagem.

„To budou rozhodující zápasy, tam se patrně ukáže, zda se zachráníme, nebo ne,“ dodává Jaroslav Horák.

Prvoligové utkání 1. FC Delta Real Šumperk versus FK ERA-PACK Chrudim se hraje v pátek 8. ledna od 20.00 hodin ve sportovní hale šumperského gymnázia
TABULKA