V předchozích dvou zápasech Delta inkasovala dvacet sedm gólů, v pátek se prala o výsledek až do konce, dva góly Šumperk inkasoval v power play.

„Začali jsme tradičně hrozně, když jsme po padesáti sekundách inkasovali gól. Pak jsme se zvedli a řekl bych, že jsme byli chvílemi lepší,“ konstatoval Jaroslav Horák, manažer šumperského futsalového klubu.

Šumperk se z rychlého gólu opravdu otřepal a zápas otočil. Jenže obrana je letos velká šumperská slabina, jednu slabší chvilku si vybral mladíček v bráně Martin Kreyzl a do kabin šli veseleji domácí.

Hosté se po přestávce snažili vyrovnat a opět byli lepším týmem. Jenže ve 34. minutě byl vyloučen Tezner a v oslabení domácí vsítili čtvrtý a zlomový gól.

„Tezner dostal dvě žluté. Ta druhá byla v pořádku, to byl opravdu faul, který prostě vyplynul ze hry, ale první žlutou dostal za řeči, což je zbytečné,“ uvedl Horák.

Šumperk se pak snažil v power play s výsledkem něco udělat, ale dvě chyby znamenaly další dva góly a zápas byl definitivně rozhodnut.

V tabulce 1. ligy tak Šumperk zůstává pochopitelně poslední.

SK Slavia Praha – 1. FC Delta Real Šumperk 7:3 (3:2)

Branky: 1. Ulich (Matějka), 5. Ulich (Bejda), 12. Bejda, 35. Pleyer (Kamenický), 37. Ulich, 37. Matějka, 40. Bejda (Matějka) – 6. Okleštěk, 9. Opravil (Okleštěk), 38. Okleštěk. ŽK: Hrdina – Tezner, Okleštěk. ČK: 34. Tezner (Šumperk). Rozhodčí: Novotný, Henych. Diváci: 120.
Slavia: Šturma – Pacheco, Kamenický, Hrdina, Ulich, Matějka, Bejda, Pleyer, Mareš, Imlauf.
Šumperk: Kreyzl – Okleštěk, Václavský, Žmolík, M. Málko, O. Málko, Navrátil, Opravil, Tezner.