Poprvé si play off Šumperk vyzkoušel loni, ovšem vypadl hned ve čtvrfinále.

S velkou pravděpodobností si nejzajímavější část sezony zahraje, i kdyby už ve zbývajících třech kolech nebodoval. Na sedmé příčce má Šumperk čtyřiadvacet bodů, nyní devátý Mělník jenom sedmnáct, osmé Pardubice osmnáct.

„Já doufám, že do play off dojdeme, jde ale o to, z jaké pozice. Chceme ze šesté,“ říká Jaroslav Horák, manažer klubu 1. FC Delta Real Šumperk.

Osmý tým tabulky totiž narazí na vítěze základní části, sedmý na druhého v pořadí. Jinými slovy, v play off rychle skončí. Ligu vyhraje Chrudim, druhé skončí Eco Praha. Dva týmy, se kterými se letos nemůže nikdo měřit. Oba zatím nasbíraly skoro tolik bodů, jako další čtyři týmy pod nimi.

„Jít v play off na Chrudim, to je naprostá sebevražda. Eco, to je o něco lepší, ale pokud ho bude chtít někdo vyřadit, bude muset mít skvělou formu a hodně štěstí,“ míní Horák.

A právě formu mají letos hráči Delty horší než v loňské sezoně. To Šumperk nebyl k poražení, vedl tabulku 1. ligy, jenže před play off se forma rozpustila a byl rychle konec.

Tento víkend má nejvyšší soutěž volno, ovšem už v pátek 20. února může být jasno, kdo si play off zahraje.

Šumperk jede na hřiště sestupem ohroženého Jistebníku, Šesté Vysoké Mýto hraje na palubovce předposledního týmu VŠB Ostrava, který prostě vyhrát musí.

„Myslím si, že příští kolo rozhodne, kdo skončí šestý. Pokud vyhrajeme, budeme mít šanci, že to budeme my,“ doufá Horák.

Jenže Jistebník bude nesmírně těžký soupeř. Letitá bašta futsalu nebude chtít za žádnou cenu do 2. ligy.

Někdejší elitní celek nejvyšší soutěže by asi porážku se Šumperkem zaplatil právě sestupem. Od posledního místa ho dělí jeden jediný bod.