Družstvo AC Gamaspol Jeseník ženy, obhájce loňského titulu krajského přeborníka ve futsalu žen, po domluvě se svými soupeři, odehrálo kompletní 12. kolo ve stařičké sportovní hale v Jeseníku.

Letošní sezónu mají hráčky Gamaspolu výborně rozehranou a před tímto kolem byly bez porážky na prvním místě s náskokem jedenácti bodů před druhým TJ Šumperk. Takže do nedělních zápasů nastupovaly v roli favoritek. V zápase s posledním Sokolem Bludov domácí hráčky předvedly dokonalý koncert a své soupeřky doslova rozstřílely 11:0 (9:0).

Do svého druhého utkání proti Popelkám Rovensko nastoupily jesenické děvčata v poklidu s vědomím, že jim vítězství spadne do klína bez velké námahy. Jenže soupeřky, aktuálně na třetím místě průběžné tabulky, se nenechaly předchozím výkonem domácích zastrašit, v prvním poločase vystihly několikrát váhavou a nepřesnou rozehrávku domácích a dvakrát dokázaly chyby potrestat gólem.

Jesenické hráčky v této fázi utkání se nemohly dostat do tempa i když dokázaly do konce poločasu upravit výsledek na 1:2. V druhém poločasu však jesenické hráčky zpřesnily a zklidnily hru, Popelkám nastřílely pět gólu a celý zápas vyhrály 6:2.

Pro úplnost zbývá dodat výsledky ostatních týmů: FK SAN-JV Šumperk - Sokol Bludov 3:0 (0:0) a FK SAN-JV Šumperk - Popelky Rovensko 2:4 (1:2).