„Abychom divizi nevyhráli, museli bychom teď čtyři zápasy prohrát a tým VŠB všechny vyhrát,“ vysvětluje Jiří Gnida, trenér týmu AC Gamaspol Jeseník.

O postupu může být jasno už v úterý v noci, VŠB Ostrava předehrává své utkání 19. kola s Brušperkem a pokud prohraje nebo remizuje, vítězem divize bude už nyní Gamaspol.

Navíc je málo pravděpodobné, že by s ostravský tým chtěl do 2. ligy podívat. V divizi totiž startuje B tým VŠB, jeho áčko je účastníkem 2. ligy a dva týmy jednoho klubu nesmí hrát stejnou soutěž. A v případě postupu áčka do 2. ligy by zase nebyl zájem držet dva týmy ve dvou ligách.

„Postup je pro nás historickým úspěchem, ale také nám to přidělá starosti,“ připouští Gnida.

Jesenická hala totiž nemá odpovídající rozměry, pro divizi ještě futsalový svaz dal Jeseníku výjimku, pro 2. ligu už ne.

„Měli jsme proto ligu hrát v nové hale v Mikulovicích, jenže teď se ukázalo, že ani ona nemá patřičné rozměry. Proto budeme domácí ligové zápasy hrát v patnáct kilometrů vzdálených Glucholazech v Polsku,“ konstatuje Gnida.

Fanoušci Gamaspolu, kterých na poslední zápasy chodilo i přes dvě stovky, nepřijdou zkrátka, klub pro ně bude na „domácí“ zápasy vypravovat autobus.

„Je jakási vize, že by se v blízké budoucnosti měla jesenická hala rozšiřovat a modernizovat, ale tomu uvěříme, až to opravdu tak bude,“ pousměje se trenér jesenických futsalistů.

Podobný osud měli léta i šumperští futsalisté, kteří museli hrát domácí zápasy 2. ligy v hale v Uničově, Šumperk dlouho neměl halu s regulérními rozměry pro futsal či házenou.

A právě zápasy se Šumperkem budou jedním z hitů východní skupiny 2. ligy.

„Určitě to bude pro oba kluby výjimečná událost. Ovšem musím říct, že se Šumperkem nás pojí výborné vztahy. Naši junioři hrají za Deltu v juniorské lize, nám třeba jezdil pomáhat Petr Navrátil či gólman Netopil,“ dodává Jiří Gnida.

Sestava Gamaspolu Jeseník z posledního divizního utkání: Juřátek – Samek, Reinelt, Karakasidis, Zykmund – Glac, Plhák, Harazim, M. Žák.

tabulka