Počátkem října se dívky z GK Šumperk představily na domácím klání Jesenio Cup. Starší kategorie se poté musela vypořádat s organizačními změnami během závodu a do svých sestav tak nastoupila prakticky bez rozcvičení.

Konkurenci však šumperské gymnastky našly pouze v soupeřkách z Maďarska, které ale mají mnohem lepší tréninkové podmínky i intenzivnější přípravu.

Starší kategorie absolvovala trojboj kladina, prostná a bradla, mladší pak dvojboj kladina a prostná. Ročník 2014 nejlépe reprezentovala Adéla Jurásková, která obsadila druhé místo.

Prvenství braly ve své věkové kategorii šumperské závodnice Roučková (2013) a Svobodová (2012). Mezi staršími zaujalo druhé místo Lenky Machytkové a třetí pozice Kláry Peterkové.

Na konci října šumperská děvčata reprezentovala na Vítkovickém poháru. Během dvoudenní akce následně potvrdila roli favoritek a při závěrečném ceremoniálu převzala hned několik ocenění.

Mezi staršími vybojovaly ve svých disciplínách prvenství Jitka Machytková nebo Klára Peterková. Stříbro pak brala Kateřina Friedlová.

Ani mladší kategorie neodešla z prestižního závodu bez medailí. Lucie Paraska byla druhá, Sofie Hofschneiderová třetí.

Na dušičky proběhl v Pardubicích Memoriál Blanky a Verunky Horákových. Starší kategorie soutěžila ve trojboji bradla, kladina a prostná podle druholigových pravidel.

V nejmladší kategorii musela na bradlech děvčata zvládnout přechod na vyšší žerď. To se jim podařilo. Klaudie Ďulíková (2012) se tak umístila na solidním čtvrtém místě. V kategorii 2011 byla stříbrná Markéta Hermannová.

Zlato v kategorii 2009 získala Michaela Janků a stříbro Jitka Machytková. Při závěrečném vyhlašování družstev navíc získal GK Šumperk po dlouhé době vytoužené prvenství.