V tělocvičně IV. základní školy na Sluneční ulici se setkaly gymnastky z holandského Utrechtu, slovenských Košic i Popradu a několika českých klubů, aby předvedly své výkony.

Ještě před začátkem hlavního závodu ukázaly své sestavičky nejmladší adeptky tohoto krásného sportu. První místo vybojovala Katka Sedlářová před Eliškou Náplavovou a Vendulou Měrkovou – všechna děvčata jsou z GK Šumperk.

Hlavní závod proběhl ve dvou kategoriích. V té první si změřily síly závodnice do 12 let.

Zlatou medaili získala domácí Viktorie Harásková, stříbrnou její oddílová kolegyně Simona Kozáková, bronz putoval do Prostějova zásluhou Barbory Studené.

V této kategorii sbíraly cenné zkušenosti i mladičké závodnice – Tereza Vařeková skončila 9., Maruška Nevrklová 10. a Bára Fricová 13. Mezi závodnicemi ročníků narození 1995 a starší obhájila loňské vítězství Pavlína Březinová z GK Šumperk.

Na stupních vítězů ji doprovázely Lucie Corritarová ze Sokola Moravská Ostrava (2. místo) a Kateřina Kubíčková z TJ Šumperk (3. místo).