V kategorii žákyň se sešla prakticky celá žákovská elita České republiky. O to cennější je vítězství závodnice GK Šumperk Marie Nevrklové, která kromě drobné chybičky na bradlech prošla závodem bez zaváhání a celkovým součtem bodů zaslouženě vyhrála.

Velmi dobře si vedla další svěřenkyně trenérky Silvie Urbanové Vendula Měrková, kterou nešťastný pád z bradel odsunul na 6. místo. Získala ale nejvyšší známku na kladině. Její sestra Adéla Měrková uzavřela první desítku a Barbora Fricová skončila na místě patnáctém.

Závod kadetek byl poznamenán značnou nervozitou, bojovalo se totiž o nominaci na mezinárodní závod olympijských nadějí Cefta Cup.

Zbytečných pádů se nevyvarovaly ani šumperské kadetky. Viktorie Harásková z GK Šumperk obsadila 9. místo a Tereza Vařeková byla dvacátá.

Je potěšující, že odchovankyně GK Šumperk Simona Kozáková, která nyní trénuje a studuje v Brně, získala v tomto náročném závodě bronzovou medaili. Pro úplnost je třeba dodat, že Harásková byla na Cefta Cup nominována do družstva A jako náhradnice.

Helena Konopová