Home Credit arena a sport park Liberec pod záštitou SG Liberec se stal mekkou sportovní gymnastiky žen.

V Kategorii II. liga 2014 a starší závodily děvčata od juniorek po ženy. V těžké konkurenci žen skončila Michaela Janků devátá. Ivaně Svobodové v kategorii IV. liga (2012-2013) utekla bronzová medaile o desetinu bodu. Klaudie Dulíková i po delší nemoci zvládla všechna nářadí, a obsadila 8. místo. Pro Elišku Langerovou v kategorii VS4B bylo 7. místo radostí a tou pravou motivací k pilnému tréninku.

Čtyřicet závodnic se předvedlo v kategorii V. liga (2014–2013). Bezchybné sestavy na všech nářadích vynesly zasloužené první místo a zlatý ještědský pohár Lucii Parasce. Bronzovou medaili a pohár vybojovala Patricie Petrová, která předvedla nejlepší sestavu na kladině. V jejím těsném závěsu na 4. místě byla další závodnice GK Šumperk Adélka Jurásková.

Šumperk doma podlehl Hranicím, které tak jdou do čela divize. Petr Linet
Linet o špatném podzimu Šumperku: V šatně to nebylo ono, odpadávali jsme fyzicky

Ve velmi početné kategorii dvou ročníků patří gratulace i dalším děvčatům šumperského oddílu: Tereze Parasce k 11. místu, Viktorce Peduzzi k 18. místu a Esterce Evjákové k 23. místu.

Tím správným balzámem a relaxací po závodě byl pro děvčata aquapark, návštěva lunaparku a HOP arény v bývalém městě textilu Liberci.

Dlouhá cesta se pro šumperské gymnastky vyplatila. Děvčata pod vedením svých trenérek Silvie Urbanové a Simony Petrové předvedly opravdu pěkné sestavy. Odměnou byl cinkot medailí, krásné sportovní zážitky a úsměvy malých, velkých gymnastek.

Zlatý a bronzový Ještědský pohár mířil do Šumperku!