Družstvo GK Šumperk obsadilo na letošním MČR 5. místo ve složení: Simona Kozáková, Viktorie Harásková, Tereza Vařeková, Veronika Pluskalová a Barbora Studená. Poslední dvě jmenované hostující z Prostějova. Všechna děvčata patří ještě do žákovské kategorie a v tomto závodě si změřila síly s juniorkami a ženami. Družstvo bylo rovněž oslabeno zraněním Simony Kozákové, která nastoupila jen na bradla a prostná, na ostatních nářadích ji zastoupila teprve desetiletá Tereza Vařeková.

S podzimní závodní sezonou se šumperské gymnastky rozloučily mezinárodním závodem v Košicích. Na východ Slovenska odjely i mladší žákyně, pro které byl vypsán závod Pohár ředitelky ZŠ. Na stupně vítězů vystoupily hned dvě šumperské gymnastky, a to Marie Nevrklová (2. místo) a Bára Fricová (3. místo). Zvítězila Ivett Hupczik z Postás S.E. Budapešť.

Do první desítky se ještě zařadily Adéla Měrková na 9. místě a Hana Štěpánová na 10. místě. Vendula Měrková skončila v konečném pořadí dvanáctá a Kristýna Dunková patnáctá.

Ještě úspěšnější byl GK Šumperk v kategorii Malý Vesuvius. Zvítězila Viktorie Harásková před oddílovou kolegyní Simonou Kozákovou, Tereza Vařeková obsadila 4. místo.

Finále na jednotlivých nářadích rozšířilo sbírku medailí našich děvčat: Simona Kozáková skončila 3. na přeskoku, na bradlech a kladině přidala stříbro, pouze v prostných se musela spokojit jen s bramborovou medailí. Viktorie Harásková si odvezla dvě bronzové medaile, a to za cvičení na bradlech a na prostných. Na kladině velmi pěkně zacvičila Tereza Vařeková a obsadila 4. místo.

Helena Konopová