Všech osm českých sportovkyň se zařadilo do kategorie mladších žákyň, která byla předepsaná pro dívky narozené v roce 2003 a později. Vedle sebe tak závodila děvčata z prvních i pátých tříd základních škol. Benjamínkem celé soutěže se stala teprve sedmiletá Kateřina Friedlová, která skončila na moc pěkném 18. místě v konkurenci 27 starších závodnic. První zahraniční start se vydařil i 17. Julii Hvižďové.

Ostatní zkušenější Šumperačky se vešly do první desítky umístěných. Pod stupni vítězů se společně s popradskými poskládaly Nikola Urbanová (8. místo), Michaela Pavlů (7. místo) a Adéla Osladilová (4. místo).

Vítězkou mladších žákyň a nejvyšším počtem bodů zároveň i vítězkou celé soutěže se stala Agáta Kněžková. Stříbrnou medaili získala Eva Kubíčková a bronzovou Ludmila Stejskalová (všechny GK Šumperk).

Nejmenší závodnice GK Šumperk se 17. května zúčastnily závodu Rosická štika. Obsazení všech tří kategorií rozdělených po ročnících (2008, 2007 a 2006) podobně jako v minulém ročníku umožnilo vytvoření tříčlenných družstev složených z nejlépe umístěných závodnic.

Jedinou šumperskou závodnicí v nejmladší kategorii byla Amálka Diňová, která v dvojboji na lavičce a akrobacii vybojovala pěkné 5. místo. V další kategorii skončila Bára Pražáková na 7. místě a Sabina Žandová na 8. Závodnice třetí kategorie už cvičily na všech čtyřech nářadích a šumperské Berenice Diňové po pádu z kladiny jen těsně uniklo medailové třetí místo a skončila čtvrtá za Stroblíkovou z Moravské Slavie Brno. Klára Peterková byla tentokrát šestá.

Do družstva GK Šumperk tak bodovaly Diňová A., Pražáková a Diňová B. a obsadily čtvrté místo. Autor: Helena Konopová